Besprekorna Zvezda ,,stotkom“ razbila Budućnost za 2:0 u seriji

Crvena zvezda – Budućnost 107:69
(26:19, 28:19, 22:16, 31:15)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras u hali ,,Aleksandar Nikolić“ ekipu Budućnosti rezultatom 107:69 i poveli sa 2:0 u finalnoj seriji ABA lige.

Osim u prvom poluvremenu prve utakmice, nije delovalo kao da su ova dva meča finalna zbog apsolutne dominacije košarkaša Crvene zvezde. Večeras su besprekorno šutirali, što im je omogućilo ubedljiv trijumf protiv branioca trofeja.

Budućnost je bolje otvorila meč i nakon dva minuta povela sa 4:0. Ipak, namerna greška Norisa Kola u napadu dovela je do serije crveno-belih od osam uzastopnih poena. Prva četvrtina se igrala na mahove, pa su ponovo gosti iz Podgorice odgovorili, ovoga puta serijom 8:0. Zvezda se vratila u igru akcijama Fajea i Cirbesa, a do kraja prve deonice uloge protagonista preuzeli su plejmejkeri Čović i Gordić. Zvezda je na prvu pauzu otišla sa čak sedam poena viška zahvaljujući Perperogluu, koji je kažnjavao propuste u odbrani gostiju.

Zvezda je sa pet uzastopnih poena otvorila drugi kvartal za dvocifrenu razliku (31:19). Tajm-aut Jasmina Repeše na kratko je prekinuo nalet domaćih, ali je Perperoglu bio nezaustavljiv. Povijala se odbrana Budućnosti pred naletima srpskog šampiona, a Grk je blistao i domaćima doneo, u tim trenucima, maksimalnih +17. Uspeli su košarkaši crnogorskog tima da smanje na 12 poena kada im je novom, trećom izgubljenom loptom, Dejan Davidovac omogućio seriju lakih poena u tim momentima. Međutim, upravo je isti igrač uspeo da se iskupi trojkom, a domaći su nastavili sjajnom igrom jedan na jedan i dva na dva da neutrališu odbranu Budućnosti, te na nešto više od minut do kraja imali i ogromnih +20. Koliko je bilo vruće u hali govori i gest Repeše koji je skinuo kravatu, a potom i sako.

Beronova asistencija i ukradena lopta za poentiranje ponovo su ,,raspalili“ ,,Pionir“ posle nešto boljeg početka treće deonice za Budućnost u drugom poluvremenu. Ni dosuđen nesportski faul nije pomogao gostima da se primaknu, te je Zvezda trojkom Berona i odličnom kontrom Fajea održavala ubedljivo vođstvo koje je kasnije i povećala na velikih 21 poen. Šutevi spolja nisu pomogli Budućnosti, ali jesu Crvenoj zvezdi. Nervoza je ušla u redove gostiju, pa su pored faula za crveno-bele, u istom trenutku svirane i dve tehničke za Budućnost zbog toga što Koti Klark i Edvin Džekson nisu uspeli da obuzdaju svoj bes. Odličnim trojkama sjajnog Perperoglua i Kola okončana je treća deonica.

U poslednjoj četvrtini i Kej-Si Rivers je imao zapažen učinak odličnom serijom, a ako već do tada nije poznato da je 2:0 u seriji za Crvenu zvezdu, onda su u tim momentima otklonjene sve sumnje. Kulminacija nervoze u gostujućem sastavu dogodila se isključenjem Filipa Barovića, kojem su svirane dve tehničke.

Najefikasniji pojedinac u redovima Zvezde bio je Stratos Perperoglu sa 17 poena, dok je Kej-Si Rivers dodao poen manje. U Budućnosti su se istakli Bel i Barović sa po 10 poena.

Serija se seli u Podgoricu i u halu ,,Morača“, a naredni meč igraće se u sredu od 19 sati.