Lil je “Kralj na Severu“, najubedljiviji poraz PSŽ-a od tragične katalonske noći

Domaće ekipe bile su uspešne u poslednjim utakmicama 32. kola francuske Lige 1.

Derbi je igran na severu zemlje, gde je drugoplasirani Lil dočekao šampiona, Pari Sen Žermen. Počelo je vatreno, poništen je gol Mbapeu u prvom napadu, ali su gosti uzvartili u 7. minutu, tačnije Menije se nije dobro snašao, posle jedne ubačene lopte, i postigao je autogol. Četiri minuta kasnije Mbape je odlično proigrao Barnata i na semaforu je stajalo 1:1. Nakon toga je poništen još jedan gol najboljem strelcu Lige, Kilijanu Mbapeu, ponovo zbog ofsajd pozicije. Moramo reći da su sudije u oba slučaja bile u pravu.

Strelac gola za Parižane isključen je u 36. minutu zbog grubog starta, pa su “sveci“ nastavili sa desetoricom. Brojčanu nadmoć domaći tim kapitalizovao je u drugom poluvremenu, kada je golovima Pepea, Bambe, Gabrijela i Pepea naneo najubedljiviji poraz Parižanima još od onog u Barseloni pre dve godine, dok se na francuskom tlu to nije dogodilo 19 godina kada im je pet pogodaka dao Sedan!

Ranije danas Monpelje je pobedio Tuluz sa 2:1, golovima u drugom poluvremenu. Na isti način je Sent Etjen slavio protiv Bordoa, a sva tri puta se mreža Žirondinaca tresla u drugih 45 minuta. Dva gola postigao je Debiši, a jedan Kazri. Golova nije bilo u Renu, u duelu istoimene ekipe i Nice.