Mane načeo, Salah dotukao Čelsi [VIDEO]

Sadio Mane

Liverpul – Čelsi 2:0 (0:0)
Mane 51′, Salah 53′

Fudbaeri Liverpula naučili su nešto za ovih pet godina i nisu dopustili da ih Čelsi ponovo rastavi od titule. U derbiju Premijer lige, na Enfildu, Liverpul – Čelsi 2:0.

Liverpul je bio opasniji u prvih 45 minuta, ali nije uspeo da probije bedem gostiju. Prvu šansu za “redse“ imao je Mohamed Salah, ali ni on, kao ni kasnije Sadio Mane, nisu uspeli da pogode mrežu Kepe Arizabalage. Salahov udarac je Baskijac odbranio, a Mane nije bio precizan.

U 51. minutu Džordan Henderson je odlično centrirao sa desne strane, pronašao na drugoj stativi Manea, a Senegalcu nije bilo teško da glavom pošalje loptu u mrežu.

Samo dva minuta kasnije čarolija Mohameda Salafa. Egipćanin je prihvatio loptu na 25 metara, poneo je nekoliko koraka, a onda sjajno pogodio suprotni ugao gola Čelsija i tako demantovao kritičare da ne postiže golove na važnim mečevima.

Mogao je Čelsi brzo da se vrati u igru, Azar je sve uradio dobro, ali se isprečila stativa. Nešto kasnije Belgijanac je imao još jednu priliku, ali su se domaći odbranili. Do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja, Liverpul je imao nekoliko poluprilika, ali golova više nije bilo.

Liverpul je ponovo prvi, ima 85 bodva, dva više od Sitija, ali i utakmicu više odigranu. Čelsi je sada 4. sa 66 bodova.