Barsina rutina, Mesijeve čarolije za polufinale Lige šampiona [VIDEO]

Leo Mesi

Barselona – Mančester Junajted 3:0 (2:0)
Mesi 16′, 20′, Kutinjo 60′

Barselona se plasirala u polufinale Lige šampiona rutinskom i ubedljivom partijom protiv Mančester Junajteda. Posle minimalne pobede na Old Trafordu (1:0), Katalonci ništa nisu prepustili slučaju ni u revanšu, a još jednom je u glavnoj ulozi bio Leo Mesi, dvostruki strelac.

Početak utakmice nije bio prijatan za navijače katalonskog tima. Već u prvom minutu Rašford je pogodio prečku, a početna zbunjenost Mesija i drugova potrajala je još desetak minuta, tokom kojih su gosti bili opasniji tim.

U 11. minutu u Srbiji omraženi nemački sudija Feliks Brih je posle duela Freda i Rakitića u kaznenom prostoru gostiju pokazao na belu tačku. Ipak, posle gledanja video snimka nemački arbitar je promenio odluku i penala za Barselonu nije bilo.

Katalonci su načeli goste iz Mančestera u 16. minutu, učinio je to Leo Mesi. Oduzeo je loptu Ešliju Jangu, proturio je kroz noge Fredu, stvorio poziciju za šut i pogodio donji desni ugao De Heinog gola.

Samo četiri minuta kasnije Mesi je po drugi put prevario De Heu. Ovoga puta Argentinac je šutirao sa 18 metara, a golman Mančester Junajteda očajno reagovao, lopta mu je prošla kroz ruke i završila u mreži.

Od tog trenutku bilo je jasno da Mančester Junajted neće moći da ponovi podvig kao protiv Pari Sen Žermena, a postavljamo se samo pitanje koliko će katalonska mašinerija do kraja utakmice postići golova.

U finišu prvog poluvremena Mesi je ponovo stavio na muke defanzivce engleskog tima, ovoga puta Fila Džonsa koji je imao „besplatnu vožnju“. Mesi je loptu prosledio Rakitiću, ovaj centrirao u peterac, a Serhi Roberto pogodio u glavu De Heu, koji je na taj način sačuvao svoj gol.

Imao je Mesi dobru priliku i na početku drugog poluvremena, ali se do trećeg gola čekalo do 61. minuta kada je Kutinjo sa dvadesetak metara lansirao loptu pod prečku Junajtedovog gola.

Nekoliko minuta kasnije malo je nedostajalo da Mesi makazicama postigne jedan od najatraktivnijih golova u Ligi šampiona ove sezone, ali je lopta fijuknula pored stative.

Do kraja utakmice nije bilo mnogo uzbuđenja, a najbolju priliku da postigne počasni gol u dvomeču sa Barselonom, Mančester Junajted je imao u 90. minutu. Aleksis Sančez je odlično šutirao glavom, ali je Ter Štegen još bolje reagovao.

Barselona će u polufinalu Lige šampiona igrati protiv boljeg iz dvomeča između Liverpula i Porta.