Čudesan preokret Klipersa protiv šampiona, Marjanović odličan u osveti Filadelfije [VIDEO]

Boban Marjanović

Košarkaši Los Anđeles Klipersa pobedili su u Ouklendu ekipu Golden stejt Voriorsa i izjednačili u seriji na 1:1, dok je isto uradila i Filadelfija u duelu sa Bruklin Netisma na svom parketu.

Nije delovalo kao da Klipersi imaju neke šanse u ,,Orakl areni“, ali tokom protekle večeri košarkaši trenera Doka Riversa ostvarili su istorijski podvig. Naime, oni su se vratili iz deficita od 31 poena, a potom i trijumfovali nad Golden stejtom, što je najveći preokret u istoriji plej-ofa NBA lige. Krenuli su da igraju sredinom treće deonice i uspeju ono što niko do sada nije, a sve dobija na snazi kada se zna ko je bio sa druge strane parketa.

Lu Vilijams je bio predvodnik Klipersa sa 36 poena i 11 asistencija, dok je Montrzel Harel imao učinak od 25 poena i 10 skokova. Na drugoj strani, Stef Kari je imao 29, a Kevin Durent 21 poen.

U Pensilvaniji, Filadelfija je uspela da, ovog puta, odbrani domaći teren. Nakon poraza u subotu, Seventisiksersi su ubedljivo savladali Bruklin u drugom meču za izjednačenje u seriji i to bez većih problema. U jednom momentu je bilo i +32 u korist domaćina.

Sjajno veče imao je Džoel Embid sa 23 poena i 10 skokova, Tobajas Heris je imao 19 poena, a Ben Simons 18, uz 10 skokova i 12 asistencija. Veću minutažu dobio je Boban Marjanović, podelio ju je sa Džoelom Embidom i to je dalo rezultat. Srpski centar je upisao 16 poena i osam skokova za 18 minuta provedenih na parketu.