Sadio Mane

Porto – Liverpul 1:4 (0:1)
Militao 69′ – Mane 26′, Salah 65′, Firmino 77′, Van Dajk 84′

Fudbaleri Liverpula su odradili posao u Portugalu i zakazali polufinalne duele u Ligi šampiona sa Barselonom.

Posle pobede od 2:0 na Enfildu, engleski klub je savladao Porto i u revanšu četvrtfinala, iako je po svemu viđenom portugalski tim doživeo nezasluženo visok poraz.

Porto je krenuo furiozno i ekipa Jirgena Klopa je bila na velikim iskušenjima u prvih dvadesetak minuta. Olakšanje je stiglo iz VAR sobe. Iz prvog opasnijeg napada Liverpul je u 26. minutu stigao do vođstva. Mane je posle asistencije Salaha zatresao mrežu Kasiljasa, gol je poništen zbog ofsajda ali je posle intervencije iz VAR sobe ipak priznat.

Samo minut posle nastavka igre Porto je mogao do izjednačenja, ali je Braimi iz odlične pozicije mlako šutirao u Alisona. Usledio je očigledan psihološki pad domaćeg tima i „redsi“ su to znali da iskoriste.

U 65. minutu Aleksander-Arnold je odlično asistirao Salahu, a ovaj povećao na 2:0. Četiri minuta kasnije, Militao je posle kornera glavom savladao Alisona i postigao počasni gol za Porto, ali od eventualnog preokreta nije bilo ništa.

Već u 77. minutu Firmino je odlično reagovao na centaršut Hendersona i bilo je 3:1 za goste, a u 84. minutu u strelce se, posle kornera upisao i Van Dajk, za konačan ishod.