Micić zaustavio Pešića u Istanbulu

Vasilije MIcić

Anadolu Efes – Barselona 75:68 (26:15, 14:21, 18:13, 17:19)

Zahvaljujući fantastičnoj partiji srpskog plejmejkera Vasilija Micića, Anadolu Efes je poveo u četvrtfinalnoj seriji Evroplige protiv Barselone sa 1:0 u pobedama.

Efes je počeo uraganski, poveo sa 9:2, da bi nakon trojki Micića i Moermana bilo 15:4 posle nepunih pet minuta igre. Barsa nije uspevala da uhvati priključak u prvih 10 minuta, a maksimalna razlika posle još jedne trojke Vase Micića, bila je +13.

Gosti su drugi period otvorili sa 6:0, što je značilo njihov povratak u meč. Poenima Pengosa spustili su razliku na dva poena, 28:26 sredinom perioda, da bi rezultat bio u egalu u 16. minutu 32:32. Tada je usledila serija domaćina 8:0, a Katalonci nisu poentirali tri minuta. Na poluvreme se otišlo sa 40:36 za domaćina.

Barselona je uspela još malo da se približi na početku treće deonice, bilo je -2, ali je Efes odbio taj napad, da bi trojkom Danstona razliku vratio na +9 u 26. minutu. Sa tom prednošću Turaka ušlo se u završnih 10 minuta.

Šejn Larkin je pogodio trojku za novu dvocifrenu prednost istanbulskog tima, a pošto je napad loše funkcionisao kod oba tima, ta razlika je, ispostavilo se, bila nedostižna, mada se na 90 sekundi pre kraja Barsa približila na 71:66. Od tog trenutka gledali smo seriju promašaja za tri poena na obe strane, za goste su promašivali Blažić i Hanga, a za domaće Moerman i Larkin, da bi tačku na pobedu domaćih stavio najbolji pojedinac meča, srpski reprezentativac Vasa Micić, košem uz dodatno bacanje.

Micić je prućio stvarno sjajnu partiju. Uz 21 poen imao je i sedam asistencija, a trojke je šutirao 3 od 4. Našeg asa pratili su Moerman i Larkin sa po 12 koševa, dok je dvocifren bio i Danston sa 11 poena.

Kod ekipe, koju sa klupe predvodi Svetislav Pešić, najefikasniji je bio Ante Tomić sa 14 poena, a po 12 su dodali Pengos i Ertel.