Partizan – Radnički 1:0 (1:0)
Rikardo 28′

Partizan: Stojković – N.R. Miletić, Pavlović, Ostojić, Urošević, Zdjelar, Šćekić, Zakarić(od 46′ Ivanović), Pantić, Tošić(od 76′ Ilić), Rikardo(od 83′ Georgijević)

Radnički: Ristić – Todorovski, Pankov, Crnomarković, Đorđević, Bondarenko, Drinčić, Grbić(od 72′ Petrović), Kojašević(od 65′ Jovanović), Ranđelović(od 88′ Nikodijević), Haskić

Partizan je stekao minimalnu prednost pred revanš meč polufinala Kupa, savladavši niški Radnički u Humskoj 1.0. Ovakav rezultat ostavlja nadu i crno-belima, ali i “Realu sa Nišave“, da mogu u finale našeg najmasovnijeg takmičenja, gde će uspešnijeg, najverovatnije, sačekati Crvena zvezda. Uzvratni meč na Čairu igra se 15. maja.

Kompletan sadržaj prvog poluvremena mogao bi da stane u dve, tri rečenice. Utakmica je, po očekivanju, počela opreznom igrom s obe strane, što je razumljivo, s obzirom da predstoji i revanš na Čairu. Prvi se odvažio Partizan, Tošić je izveo korner, a Miletić odlično skočio i glavom “kresnuo“ loptu, ali je Ristić bio oprezan na golu. Domaćin je tražio penal u 8. minutu, lopta je pogodila u ruku Đorđevića, ali se sudija Jovanović nije oglasio.

Radnički je imao jedan pokušaj ka Stojkoviću, ali je udarac Kojaševića bio više za zagrevanje golmana Partizana. Više je muke zadavao Haskić, dobrim kretnjama, ali je konstantno hvatan u ofsajd zamkama, zahvaljujući zakasnelim dodavanjima saigrača.

Šansi nije bilo, ali smo videli gol. Prekid je izveo Pantić, lopta se odbila od Crnomarkovića i “namestila“ taman na nogu Rikardu, a napadač sa Zelenortskih Ostrva ne greši u takvim situacijama, 1:0 za Partizan.

Do poluvremena se mladi Pavlović odvažio da pokuša sa 30 metara, a u poslednjim sekundama Radnički je malo “zakuvao“ u šesnaestercu crno-belih, ali bez udarca ka golu.

Radnički je mnogo agresivnije otvorio nastavak utakmice. Prvo je Pankov glavom tukao u okvir gola, a onda je Ranđelović sjajno šutirao iskosa sa desne strane, Stojković je napravio paradu i gosti su dobili samo korner. Bio je to njihov najozbiljniji pokušaj.

Posle početnog pritiska Nišlija, Partizan je uspostavio terensku inicijativu i lopta je uglavnom bila u posedu domaćih fudbalera. Dva puta je Tošić bio sam na desnoj strani, ali je upućivao loše centaršuteve, pogotovo za igrača tog kalibra. Usledili su udarci Šćekića na jednoj i Drinčića na drugoj strani, bez opasnosti za čuvare mreža. Haskić je izmakao pažnji odbrane Partizana u 71. minutu, ali je bio nedovoljno eksplozivan, pa ga je Pavlović stigao i, uz remplovanje, mu oduzeo loptu. Minut kasnije Zdjelar je sve dobro uradio, šutirao je snažno i preko gola.

Još jedna gužva u kaznenom prostoru Partizan završila se srećno po crno-bele, a nije bilo nimalo prijatno. Sebični Ivanović je mogao mnogo više da zabrine Lalatovića i njegove izabranike u 81. minutu, da je umesto udarca pokušao da pronađe Rikarda. Finiš je protekao u opreznoj igri, što zbog umora, što zbog straha da se ne napravi neka greška, jer se stekao utisak da su oba takmaca bila zadovoljna rezultatom.