Šok, neverica, euforija, tuga…sve to za 90 minuta fudbalskog spektakla na Etihadu! [VIDEO]

Radost fudbalera Totenhema

Mančester Siti – Totenhem 4:3 (3:2)
Streling 4′, 21′, B. Silva 11′, Aguero 59′ – Son 7′, 10′, Ljorente 73′

Tim Pepa Gvardiole ipak neće osvojiti sve trofeje ove sezone. Njihov put u Ligi šampiona prekinuo je Totenhem! Mančester Siti je slavio pirovu pobedu nad Totenhemom, koji je prošao dalje zahvaljujući golovima u gostima.

Kao i prošle godine, za “građane“ je koban bio klub iz Engleske u četvrtfinalu. Prošle sezone bio je to Liverpul, a ovaj put londonski “pevci“. Ako su dueli sa Liverpulom bili epski, kako onda nazvati večerašnji meč protiv Totenhema? Mančester Siti – Totenhem 4:3, ovo nije bilo za ljude sa slabim srcem!

Verovatno će se početak ovog meča prepričavati godinama, ne samo među navijačima ova dva kluba. Rahim Sterling je anulirao prednost Totenhema iz prvog meča već u 4. minutu. Dobio je loptu na levoj strani, prošetao se kaznenim prostorom, a kada je namestio loptu na desnu nogu, usledio je precizan udarac u “malu mrežu“, van domašaja Lorisovih ruku.

Još su domaći navijači proslavljali vođstvo, a gosti su izjednačili. Ni tri minuta nije prošlo, Laport je slabo intervenisao, namestio loptu na nogu Sonu, koji šutira iz prve sa ivice šesnaesterca i, uz malo sreće, ona završava iza leđa Edersona. Sada je radost malobrojnih simpatizera gostiju kratko trajala, ali zato što je posle tri minuta postala euforija. Pogrešio je na sredini opet Laport, Eriksen je dodao Sonu, koji iskosa sa desne strane šalje loptu pod prečku brazilskog golmana. Treći gol za Korejca u ovom dvomeču sa “građanima“.

Možda je neko pomislio da je u 10. minutu odlučne ukupni pobednik. Siti su trebala tri gola za prolaz, a da više ne primi nijedan. Ko je o tome razmišljao imao je samo 60 sekundi za dilemu, pošto je Bernardo Silva izjednačio na 2:2 minut nakon drugog gola gostiju. Bilo je dosta sreće za strelca, lopta je nekog zakačila i Loris nije uspeo da je zaustavi.

Posle novog izjednačenja, na naredni gol se čekalo “čak“ 11 minuta. Kevin De Brujne je, paralelno sa gol linijom, poslao loptu sa desne strane na drugu stativu, gde je utrčavao Sterling, koji je smireno poslao u mrežu za novi preokret na Etihadu.

Druga polovina prvog poluvremena protekla je bez golova, ali i bez povoljnih prilika, a najznačajniji momenat bila je povreda Sisoka, koji je morao van terena a zamenio ga je Ljorente.

Siti je stekao prednost u prvih 45 minuta, ali ga je i dalje jedan gol delio od plasmana u polufinale. Zato su domaći od starta nastavka krenuli svim silama ka golu Lorisa. Prvo je De Brujne iz slobodnog udarca šutirao tik iznad prečke, onda je Loris odbrani udarac Rahima Sterlinga, pa je Bernardo Silva imao šansu, da bi Sterling još jednom odlično šutirao, ali je Loris sjajno intervenisao. Sve to dogodilo se za nepunih 10 minuta.

Totenhem se malo oslobodio i stvorio prvu priliku u drugom poluvremenu. U šansi se našao rezervista Ljorente, lopta mu je išla na glavu, ali je on preslabo uputio ka golu.

Kevin De Brujne je upisao novu asistenciju u 59. minutu. Pravovremeno je uposlio Aguera, a Argentinac je snažnim udarcem, u bliži ugao, doneo željeni rezultat domaćinu.

Sada su “pevci“ morali da jure rezultat. Preneli su igru na protivničku polovinu, jednu šansu je imao Son, ali su gosti dobili samo korner, a posle njega još jedan, samo sa druge strane. Posle tog kornera, Ljorente je skočio visoko, čak previsoko, jer ga je lopta pogodila u kuk i završila u mreži. Dugo je sudija Čakir pregledavao snimak te situacije, pošto je postojala sumnja da je Baskijac loptu rukom poslao u mrežu, ali je VAR još jednom opravdao svoje postojanje.

U preotalih 15 minuta smestila se nada domaćina da mogu ponovo da steknu potrebnu prednost. Dva puta je pokušavao Aguero, nogom je promašio gol, a udarac glavom je zaustavio Loris. Na isteku 85. minuta Sane je glavom spustio za Gindogana, a ovaj volejem prebacio gol sa pet metara.

Drama je dostigla vrhunac u sudijskoj nadoknadi koja e trajala pet minuta po odluci sudije Čakira. Eriksen je grdno pogrešio u 93. minutu, loptu je želeo da vrati unazad, ona je stigla do Aguera koji je prosleđuje do Strelinga, a ovaj još jednom trese mrežu. Usledila je velika radost na terenu, tribinama i klupi Sitija, ali je Čakiru stigao glas iz VAR sobe, Aguero je bio u ofsajdu! Apsolutno ispravno, pošto je lopta, upućena od Eriksena, začačila Bernarda Silvu, a u tom trenutku je Argentinac bio u nedozvoljenoj poziciji. Šok i neverica među domaćim navijačima, a gostujući više nisu imali snage ni da se raduju. Opsada gola Totenhema trajala je još dva, tri minuta i to je bio kraj ove neverovatne utakmice.