Sreća prati…Frankfurt, šou Pedra u Londonu, Arsenal i Valensija sigurni [VIDEO]

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta, Čelsija, Arsenala i Valensije plasirali su se u polufinale ovosezonskog izdanja Lige Evrope.

Najzanimljivije bilo je u Frankfurtu, gde je Benfika došla sa dva gola prednosti (4:2) iz prve utakmice. Nošeni sjajnom atmosferom sa tribina, fudbaleri Frankfurta su igrali na sve ili ništa. U startnoj postavi bila su trojica srpskih igrača i imali su svoj učinak na današnjem duelu. Igrao se 37. minut kada je Mijat Gaćinović šutirao sa distance, lopta je pogodila stativu, a Filip Kostić natrčao na nju i matirao Vlahodimosa za vođstvo Ajntrahta. Usporen snimak potvrdio je da se Kostić nalazio u nedozvoljenoj poziciji, ali sudije su lišene pomoći video tehnologije u Ligi Evrope i gol je priznat.

Bilo je još prilika za Ajntraht u nastavku, Benfika je nešto više držala loptu u nogama, ali to im nije pomoglo jer je Sebastijan Rode sa dvadesetak metara doneo novo slavlje domaćima i rezultat koji ih vodi u polufinale ovog takmičenja. Benfika je imala šansu da izjednači preko Žedsona, koji je pogodio stativu i fortuna je bila na strani Ajntrahta.

Na ostalim utakmicama, bilo je manje uzbudljivo, jer su se polufinalisti manje-više znali i pre revanša.

Arsenal je i u Napulju bio bolji od Napolija pogotkom Aleksandra Lakazeta i tako sa ukupnih 3:0 otišli u narednu fazu, dok je i Valensija sigurno savladala Viljareal sa 2:0, nakon 3:1 iz prvog meča.

Nije se postavljalo pitanje da li će Čelsi izbaciti Slaviju iz Praga ili ne u drugoj utakmici, ali bilo je pitanje hoće li pobediti na tom meču posle prednosti od 4:1! Pedro je imao svoj dan i sa dva gola, asistencijom i direktim uticajem na autogol Simona Delija bio junak ovog susreta. Kada je delovalo da će londonski plavci ubedljivo savladati Slaviju, gosti su pokazali da nisu slučajno došli do četvrtfinala i u režiji Suvčeka i Sevčika postigli tri gola za čast praškog tima.

Odmah su poznati i parovi polufinala Lige Evrope. Ajntraht će na Čelsi, dok će Valensija ukrstiti koplja sa Arsenalom!

Čelsi – Slavija Prag 4:3 (4:1)
5′, 27′ Pedro, 10′ Deli (ag), 17′ Žiru

Ajntraht Frankfurt – Benfika 2:0 (1:0)
37′ Kostić, 67′ Rode

Napoli – Arsenal 0:1 (0:1)
36′ Lakazet

Valensija – Viljareal 2:0 (1:0)
13′ Latore, 54′ Pareho