Pobede domaćih ekipa u Francuskoj, Lion prekinuo niz neuspeha [VIDEO]

Utakmicama u Dižonu i Lionu otpočelo je 33. kolo francuske Lige 1.

Domaće ekipe bile su uspešne i zabeležile su važne pobede. Dižon je slavio protiv Rena, ali mu je za to bilo potrebno čak tri gola. Ren je dva puta stizao prednost Dižona, ali nije uspeo i treći put, kada je Said u 83. minutu postavio konačnih 3:2. Dižon sada ima 28 bodova i nalazi se na 18. mestu, koje donosi plasman u baraž za opstanak. Ren je u sredini tabele, na 11. poziciji sa 43 boda.

Lion je pobedio posle tri uzastopna poraza, dva u ligi i jednog u Kupu. Na Žerlanu je pala ekipa Anžea, a “lavovi“ su posao završili još u prvih 45 minuta kada su stekli prednost od 2:0, golovima Depaja i Terijea. Jedino što su gosti uradili bio je počasni pogodak u 89. minutu, a u pitanju je bio autogol Tusara. U 75. minutu Lionu je poništen jedan gol, pošto je strelac Terije bio u ofsajdu. Lion je ostao treći, sada sa 59 bodova, pet manje od drugoplasiranog Lila, a Anže je 12. sa 41 bodom.

Dižon – Ren 3:2 (1:0)
Lion – Anže 2:1 (2:0)