I to se dogodilo: Zvezda poražena u Srbiji posle godinu i po dana! [VIDEO]

Fudbaleri Crvene zvezde, Čukarički - Crvena zvezda 3:2

Čukarički – Crvena zvezda 3:2 (2:2)
Mudrinski 22′, 67′, Stojanović 38′ – Marin 6′, Ben 19’pen

Fudbaleri Crvene zvezde doživeli su prvi poraz ove sezone!

Imali su crveno-beli dva gola prednosti posle samo dvadesetak minuta, ali su izgubili prednost pre svega zahvaljujući dvostrukom strelcu Ognjenu Mudrinskom. Ovo je ujedno i prvi neuspeh Crvene zvezde u Superligi od 1. oktobra 2017. godine i poraza u Kruševcu, a od tada je prošlo 57 utakmica.

Odlično prvo poluvreme odigrali su rivali na Banovom brdu, a tome je znatno doprineo Čukarički koji je u meč ušao da se nadigrava sa aktuelnim šampionom. Već prva akcija na utakmici donela je promenu rezultata, Vukanović je odlično prošao po desnoj strani i uposlio Marina koji je neometan sa nekoliko metara savladao Stevanovića.

Domaćin je prvi put zapretio u 12. minutu, Birmančević je šutirao preko gola, a odličnu priliku propustio je Mudrinski dva minuta kasnije nakon dodavanja Lukovića. Vć u 19. minutu Crvena zvezda je duplirala prednost, a ponovo je Vukanović bio glavni akter. Ovoga puta prošao je po levoj strani, ušao u kazneni prostor, da bi ga sa leđa oborio jedan defanzivac „brđana“. Siguran sa bele tačke bio je Ben, koji je postigao 15. gol u sezoni.

Nije dugo trajala radost gostiju, u 22. minutu ponovo su u glavnim ulogama bili Luković i Mudrinski koji je glavom savladao Borjana, a igrao se 22. minut. Sjajno prvo poluvreme zaokružio je prelepim golom nekadašnji fudbaler Partizana, Luka Stojanović, koji je sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca izjednačio na 2:2.

U nastavku tempo je prilično opao, nije bilo većih uzbuđenja pred jednim ili drugim golom, sve do 67. minuta. Docić je izveo prekid, pronašao je Mudrinskog u kaznenom prostoru, a nekadašnji napadač Crvene zvezde glavom drugi put na meču poslao loptu iza Borjanovih leđa. Pokušao je Milojević da nešto promeni uvođenjem Jirke, ali šansi nije bilo, a poslednju je propustio Marin koji je u 88. minutu izveo slobodan udarac.

Šutirao je sa 18 metara, iskosa sa leve strane, ali daleko ispod svog renomea i poslao loptu visoko iznad prečke. Igralo se pet minuta nadoknade vremena, crveno-beli su opsedali gol Čukaričkog, ali je odbrana domaćih sve situacije rešila besprekorno.