Krajinović u finalu kvalifikacija u Budimpešti

Filip Krajinović

Filip Krajinović – Roberto Markora 2:0 (7:5, 6:2)

Srbija bi mogla da ima tri predstavnika na ATP turniru u Budimpešti. Pored Lasla Đerea, koji je već u glavnom žrebu, u finalu kvalifikacija igraće Miomir Kecmanović i Filip Krajinović.

Posle Kecmanovića, koji je ranije danas prebrodio prvu prepreku, Krajinović je bio bolji od Italijana Roberta Markore u dva seta, 7:5, 6:4, posle 73 minuta igre.

Našem teniseru je bio dovoljan jedan brejk u prvom setu, a do njega je došao kod rezultata 5:5. Treba reći da je srpski teniser, u prethodnom gemu, spasio dve set lopte. U drugom setu je Krajinović napravio dva brejka već na startu i mirno priveo meč kraju.

Njegov rival u borbi za plasman u glavni žreb biće beloruski teniser Jegor Gerasimov, koji je eliminisao Italijana Filipa Baldija.