Marsej ne odustaje od Evrope, Kaen uhvatio slamku spasa

Dimitri Pajet

U današnjim utakmicama francuske Lige 1, samo je Nim slavio kao domaćin.

Olimpik je odneo sva tri boda iz Gengana i tako domaćem timu ostavio male šanse da može da izbori opstanak. Golove za tim iz Marseja postigli su Luis Gustavo, Okampos i Žermen, dok je počasni gol za Gengan postigao napadač iz Konga Jeni Ngbakoto. Nemanja Radonjić je u igru ušao u 66. minutu umesto Tovana.

Gol Aleksandera Đikua doneo je tri boda Kaenu u Nici. Možda su gosti na Azurnoj obali uhvatili poslednji trajekt u borbi za očuvanje statusa, ali to ćemo videti u preostalom delu prvenstva. Domaćin je kod rezultata 0:0 u prvom poluvremenu propustio da realizuje jedanaesterac.

Pobedu u gostima ostvario je i Monpelje naših Škuletića i Ristića, koji nisu dobili šansu u meču sa Strazburom. Već posle prvog poluvremena bilo je 2:1 za goste, da bi Endi Delor, svojim drugim golom, u samom finišu postavio konačan rezultat.

Nim je jedini bio uspešan kao domaćin. Novajlija je pobedio Bordo, iako su Žirondinci prvi poveli golom Engleza Džoša Maje. Preokret je stigao pogocima Savanijea sa bele tačke i Ripara. Za goste je ceo meč odigrao Vukašin Jovanović.

Gengan – Marsej 1:3 (0:2)
Nica – Kaen 0:1 (0:0)
Nim – Bordo 2:1 (1:1)
Strazbur – Monpelje 1:3 (1:2)