Skudeto ostaje u Torinu, Milenković samo zapretio “Staroj dami“ [VIDEO]

Kristijano Ronaldo

Juventus – Fiorentina 2:1 (1:1)
Aleks Sandro 37′, Pecela 53′(ag) – Milenković 6′

Mada je to bilo jasno odavno, sada je i zvanično, Juventus je odbranio titulu šampiona Italije i to pet kola pre kraja Serije A!

Ovo je 35. šampionski naslov Juventusa, a osmi uzastopni što nije pošlo za rukom nijednoj ekipi iz pet najjačih liga Evrope. Crno-beli su pobedili Fiorentinu sa 2:1 i stekli 20 bodova prednosti u odnosu na Napoli, koji će odigrati još šest utakmica. I pored radosti navijača “stare dame“, ostaje mrlja zbog još jednog ranog ispadanja iz Lige šampiona, ovog puta posle poraza od Ajaksa u Torinu u četvrtfinalu.

‘Viola“ je povela u 6. minutu, strelac je bio srpski reprezentativac Nikola Milenković. On je dobro pratio dešavanja u kaznenom prostoru domaćina i odbijenu loptu zakucao u mrežu, a sebi podigao cenu na tržištu za još neki milion evra. Imala je Fiorentina još nekoliko prilika u prvom delu, dva puta su gosti pogađali i okvir gola, a kazna je usledila u 35. minutu. Korner je izveo Pjanić, Alkes Sandro je iz teške pozicije, glavom na prvoj stativi, zahvatio loptu i poslao je u mrežu.

Gol za pobedu Juventus je postigao u 53. minutu, Ronaldo je prodirao po desnoj strani, oštro centrirao na peterac, Pecela nije imao sreće, pa se lopta od njegove noge odbila u mrežu. U sudijskoj nadoknadi zicer je imao Dabo, da pokvari slavlje domaćinu, ali je Šćešni fenomenalno intervenisao.

Bolonja – Sampdorija 3:0(0:0)
Empoli – SPAL 2:4(1:2)
Kaljari – Frozinone 1:0(1:0)
Đenova – Torino 0:1(0:0)
Udineze – Sasuolo 1:1(0:1)
Lacio – Kjevo 1:2(0:0)
Parma – Milan 1:1(0:0)
20:30h Inter – Roma