Mbape sam posekao „kneževe“ u šampionskoj večeri, Sent Etjen nastavio sa uspesima [VIDEO]

Liga 1

Francuzi su kompletirali 33. kolo šampionata, a Pari Sen Žermen je obezbedio šampionsku titulu, osmu u istoriji kluba.

U tim Pari Sen Žermena su se vratili Nejmar i Kavani, koji su igrali u drugih 45 minuta protiv Monaka, ali je glavnu ulogu ponovo odigrao fantastični Kilijan Mbape. Najbolji mladi fudbaler sveta je postigao sva tri gola za “svece“, i tako stigao do 30. gola u Ligi 1, posle 33 kola. Golovin je u finišu ublažio poraz “kneževa“, koji će se do kraja prvenstva boriti za opstanak.

U ostalim utakmicama Nant je pobedio Amijen sa 3:2. “Kanarinci“ su imali ubedljivih 3:0, ostvarenih za samo deset minuta, od 49. do 59. minuta. Dva gola je postigao Kulibali, a jedan Ronžije. Gosti su preko Otera i Timitea srigli nadomak poravnanja, ali nisu uspeli da dođu ni do boda.

Golova nije bilo u Tuluzu de je gostovao drugoplasirani Lil. Gosti su postigli jedan gol u drugom poluvremenu, ali je on poništen zbog igranja rukom Tijaga Mendeza. Domaćin je pogodio okvor gola u samom finišu, ali se meč završio bez pobednika. Lil je ostao na drugom mestu sa šest bodova više od Liona.

Sent Etjen je nastavio da gazi i pobedio je četvrti put u poslednjih pet utakmica. Večeras su slavili protiv remsa u gostima, a do trijumfa su stigli golom Kabele, i autogolom Engelsa. “Zeleni“, za koje nije igrao Neven Subotić, nalaze se na četvrtom mestu sa tri boda zaostatka za Lionom na trećem mestu, koje donosi plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Nant – Amijen 3:2 (0:0)
Tuluz – Lil 0:0
Rems – Sent Etjen 0:2