Radnički ostao u trci za titulu: Brodolom Partizana u nastavku [VIDEO]

Rikardo Gomeš

Radnički – Partizan 3:1 (1:1)
Stojanović 45+3, Grbić 48, Ranđelović 52 – Ivanović 42

Fudbaleri Radničkom su na svom Čairu savladali Partizan u derbi utakmici drugog kola plej-ofa Super lige Srbije.

Izabranici Nanada Lalatovića su na poletku drugog dela stekli dva gola prednosti i održali je do kraja susreta.

RADNIČKI: Ristić – Todorovski, Pankov, Crnomarković, Đorđević – Bondarenko, Drinčić – Grbić (od 83′ Aleksandar Jovanović), Stojanović (od 72′ Aleksa Jovanović), Ranđelović – Haskić.

PARTIZAN: Kljajić – Vulićević, Valijente (od 22′ Marković), Ostojić, N. G. Miletić – Smiljanić, Zdjelar, Ivanović, Pantić (od 74′ Ndžaje) – Nikolić, Rikardo (od 74′ Ilić).

Partizan je bio prično oslabljen na ovom meču. Zbog suspenzije nisu nastupili Stojković i Nemanja R. Miletić, zbog straha od iste pred večiti derbi Pavlović, Urošević i Šćekić, dok je trener Milošević odmarao Zakarića i Tošića.

Prvu priliku na meču imao je Radnički preko Stojanovića. Golman Partizana Kljajić je kratko odbio loptu nakon centaršuta sa desne strane pravo na nogu iskusnog veziste, ali je Stojanović sa 12, 13 metara šutirao pored gola.
Novi hendikep za Partizan dogodio se sredinom prvog dela, kada je štoper Mark Valijente morao da napusti teren zbog povrede. Umesto Španca je nakon dužeg vremena je zaigrao Svetozar Marković.

U prvom poluvremenu se igralo između dva šesnaesterca, ali nije bilo ozbiljnijih šansi ni na jednoj ni na drugoj strani.

Kada se se očekivalo da će se poluvreme završiti bez golova, Đorđe Ivanović je doveo Partizan u vođstvo. Ofanzivni vezista crno-belih je sjajno primio loptu nakon pasa, prevario svog čuvara i smestio loptu iza Ristića.

I to nije bilo sve. Na samom isteku drugog minuta nadoknade sudija dosudio slobodan udarac za domaće, a Saša Stojanović je sjajno plasirao loptu sa 18 metara u rašlje Kljajićevog gola za izjednačenje.

Brodolom Partizana dogodio se na startu nastavka. Prvo je Petar Grbić u 48. minutu uputio nešto između šuta i centaršuta i lopta je završila iza Kljajićevih leđa. U Partizanu smatraju da je Ranđelović, koji je bio u ofsajdu smetao Kljajiću. Sudija Bojan Nikolić se nije dvoumio i Radnički je poveo sa 2:1.

Rikardo je umalo odmah poravnao skor, ali je usledio novi šok za goste. Nemanja G. Miletić je napravio grešku, lopta je stigla do Todorovskog, koji je uposlio Ranđelovića, a ovaj iskosa sa desne savladao Kljajića.

Partizan je pokušavao da smanji rezultat, ali vreme je prolazilo bez izglednih prilika. Đorđe Ivanović se dva puta našao u šansi.

Za crno-bele je na ovom meču debitovao dugo očekivani Musa Ndžaje, ali nije puno pokazao. Do kraja vredi istaći pokušaj Miletića i intervenciju Ristića.

Radnički nakon ove pobede zaostaju četiri boda za Zvezdom. Partizan je treći sa 11 manje od Radničkog i očekuje ga grčevita borba za izlazak u Evropu sa ekipama Čukaričkog i Mladosti iz Lučana.