Barnli opet neporažen na Stamford Bridžu

Čelsi - Barnli 2:2

Čelsi – Barnli 2:2 (2:2)
Kante 12′, Iguain 14′ – Hendrik 8′, Barns 24′

Ekipa Šona Dajša napravila je veliki problem Čelsiju pred sam finiš sezone. U poslednjoj utakmici 35. kola Premijer lige Čelsi – Barnli 2:2.

I prošle sezone je Barnli bio uspešan u Londonu protiv „plavaca“, tada su aktuelnog šampiona pobedili sa 3:2, ali im je i ovaj bod važan u borbi za očuvanje statusa premijerligaša. S druge strane, Čelsi je zakomplikovao svoj put ka plasmanu u Ligu šampiona. „Plavci“ su četvrti sa 67 bodova, koliko ima i Totenhem, a iza njih su Arsenal sa 66, odnosno Mančester Junajted sa 64. Loša vest za tim Mauricija Sarija je to što Čelsi ima utakmicu više odigranu od ova tri rivala.

Očigledno je revanš meč sa Slavijom, koji je odigran u četvrtak, ostavio traga na fudbalerima Čelsija. Barnli je poveo u 8. minutu, Hendrik je „uhvatio“ volej, a Kepa je bio nemoćan. Za samo dva minuta „plavci“ su preokrenuli rezultat. U 12. minutu se Azar poigrao sa svojim čuvarom pored gol aut linije, pronašao Kantea u srcu kaznenog prostora, a Francuz loptu poslao pod prečku. U 14. minutu još jedna majstorija Belgijanca, petom je ostavio loptu Iguainu, a Argentinac postigao drugi gol za domaćin.

Ni taj rezultat nije dugo stajao na semaforu, deset minuta kasnije, dva dodavanja glavom gostiju u šesnaestercu Čelsija i pravovremeno utrčavanje Ešlija Barnsa, i ponovo je utakmica bila u egalu.

Malo ko je pomislio u tom trenutku da je to bio i konačan rezultat, a ispostavio se da je bilo baš tako. U nastavku se igralo na jedan gol, lopta je konstantno bila u posedu domaćih fudbalera, ali je bedem gostiju izdržao. U finišu i nakon završetka meča, bilo je dosta nervoze, pa je isključen i trener Čelsija, Mauricio Sari.