Drama u Skoplju, MZT uz zvuk sirene promašio šut za ABA ligu

MZT - Zadar 77:78

MZT – Zadar 77:78 (23:18, 20:17, 15:21, 19:22)

Igraće se treća utakmica kvalifikacija za ABA ligu.

Košarkaši Zadra su nakon poraza u prvoj utakmici bili na ivici ispadanja iz regionalog takmičenja, gubili su 51:37 početkom drugog poluvremena, ali su napravili veliki preokret i izborili majstoricu pred svojim navijačima.

Već do kraja treće četvrtine smanjili su minus na 1 poen, a dva minuta pre kraja bili su u plusu 6 poena. MZT je 15 sekundi pre kraja uspeo da smanji na 77:76, Žorić je pogodio samo jedno slobodno bacanje za 78:76, a onda je na liniju penala stao najbolji igrač ekipe iz Skoplja u ovom meču Džonatan Vudvard.

Pogodio je samo jedno, ali se lopta od ruke Žorića odbila u aut. MZT je imao 7 sekundi za pobedu, ali je šut Vudvarda uz zvuk sirene bio neprecizan.

Najefikasniji kod Zadra bio je Litl sa 20 poena, Žorić je ubacio 17, dok je u poraženom timu Vudvard postigao 26. Majstorica je na programu u Zadru 30. aprila.