Drama na Vezeru pripala Bajernu, Bavarci na “bikove“ u finalu

Verder – Bajern 2:3(0:1)
Osako 74′, Rašica 75′ – Levandovski 36′, 80′(p), Miler 63′

Bajern će ponovo igrati u finalu nemačkog Kupa, sa željom da trofej vrati u svoje vitrine.

U fantastičnoj polufinalnoj utakmici na Vezeru u Bremenu, Bavarci su pobedili domaći Verder sa 3:2. Ove dve ekipe igrale su u subotu, u okviru Bundeslige, u Minhenu, a i tada je pobedio Bajern sa 1:0.

Gosti su poveli u 36. minutu, u gužvi u kaznenom prostoru Verdera najbolje se snašao Robert Levandovski i poslao loptu iza leđa Pavlenke. Vereder nijednog trenutka nije bio u podređenom položaju, napadali su zeleno-eli favorizovane goste, ali je Bajern u 63. minutu duplirao prednost. Gorecka je šutirao ka golu, dosta traljavo, ali je loptu zaustavio Tomas Miler i plasirao je pod prečku gola Verdera.

Činilo se u tom trenutku da je pobednik odlučen, ali uporni domaćini nisu odustajali. Posle ubacivanja Rašice u 74. minutu, Japanac Osako je smanjio na 2:1, a samo 67 sekundi kasnije Rašica je poravnao posle solo prodora. Erupciju oduševljenja domaćih navijača utihnula je pet minuta kasnije, Gebresalasije je srušio Komana, a sudija Danijel Zibert je pokazao na belu tačku, možda pomalo prestrogo. Precizan je bio Levandovski, koji je u sudijskoj nadoknadi mogao i do het trika, ali je sa pet metara pogodio stativu.

Ceo meč za domaće odigrao je Miloš Veljković, koji je u prvenstvenom meču sa Bavarcima bio isključen. Protivnik Bajerna u finalu, koje se igra 25. maja u Berlinu, biće ekipa Red Bul Lajpciga, koja je u prvom polufinalu pobedila Hamburger sa 3:1.