“Slepi miševi“ izgubili u Madridu, Baskijci sve bliži Evropi [VIDEO]

Odigrane su još četiri utakmice 34. kola španske La Lige.

U derbiju večeri Atletiko je na Vanda Metropolitanu pobedio Valensiju i tako je udaljio od plasmana u Ligu šampiona.

Domaćin je poveo golom Morate već u 9. minutu, ali je do poluvremena poravnao, bivši fudbaler “jorgandžija“ ,Kevin Gameiro. Veći deo posla odradio je Santi Mina. Novu prednost domaćinu doneo je Antoan Grizman, koji je glavom pogodio mrežu “slepih miševa“, na centaršut Toamsa Lemara. Parego je sa bele tačke ponovo uspostavio rezultatsku ravnotežu u 77. minutu, prethodno je rukom igrao igrao Saul. Ipak, bodovi su ostali u Madridu, pošto je fantastičan gol postigao Korea u 81. minutu.

U Barseloni su domaći Espanjol i Selta podelili bodove. Poveli su domaći golom Kineza Lei Vua u 33. minutu, ali je Maksimilijan Gomez doneo važan bod timu iz Viga, golom u 72. minutu.

Autogolom mladog Marokanca Jusefa El Nezirija Bilbao je odneo bodove sa gostovanja Leganesu. Nesrećni Marokanac je nakon kornera glavom nespretno poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Najubedljiviji je bio Levante, koji je u Valensiji pobedio Betis sa 4:0. Prvo je Kampanja u 9. minutu doveo domaćina u vođstvo, da bi Loren postigao autogol, posle kornera domaćih, u 32. minutu. Treći gol za Levante postigao je Morales iz jedanaesterca u 56. minutu, a konačan rezultat postavio je Koke u 81. minutu, pa je Levante umakao iz zone ispadanja.

Atletiko Madrid – Valensija 3:2 (1:1)
Morata 9′, Grizman 49′, Korea 81′ – Gameiro 36′, Pareho 77′(p)

Espanjol – Selta 1:1 (1:0)