Zvezda pobedila Partizan i jednom rukom prigrlila titulu šampiona Srbije

160. večiti derbi

Crvena zvezda – Partizan 2:1 (0:0)
61′ Ben (p), 80′ Vukanović – 90′ Gomeš (p)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su danas na svom terenu ekipu Partizana rezultatom 2:1 u 160. ,,večitom derbiju“.

Kvalitet ponovo nije bio na velikom nivou, ali pobednika smo imali, za razliku od mnogobrojnih ,,derbija“ u poslednje vreme.

Nije mnogo toga zanimljivog viđeno u prvom poluvrmenu, iako je sam početak utakmice nagovestio drugačije. Nepun minut bio je dovoljan Crvenoj zvezdi da stvori prvu veliku priliku na utakmici, Filip Stojković se odlično izborio za loptu u kaznenom prostoru, odmah šutirao, ali je Stojković sjajno odbranio i izbacio loptu u korner.

Ispostavilo se da je to bila i jedina dobra prilika za gol u prvom poluvremenu, a sve ostalo završilo se u domenu solidnih pokušaja bez preteranog uticaja na promenu rezultata. Danilo Pantić je pokušao u 13. minutu, međutim njegov udarac završio je pore desne stative.

Na sledeće uzbuđenje čekalo se više od 20 minuta, Ben je glavom u kaznenom prostoru pronašao Pavkova, koji je u padu šutirao, ali preko gola. Na drugoj strani zapretio je Tošić, koji je šutirao sa 17 metara, a lopta je na putu ka golu zakačila Pavkova i završila u korneru. Posle udarca iz ugla Miletić je možda mogao bolje, međutim loše je zahvatio loptu, a isto važi i za Milunovića već u narednom napadu u šesnaestercu crno-belih.

U 44. minutu Milunović je izveo slobodan udarac sa oko 25 metara, ali je šutirao pored stative, a poslednju dobru šansu crveno-beli su imali u naoknadi vremena. Pavlović je faulirao Stojkovića, a sudija Simović dosudio je slobodan udarac za Zvezdu sa 18 metara udaljenosti. Dugo su se nameštali Marin i Ben, koji je na kraju šutirao, ali je pogodio u glavu Rikarda Gomeša pa je lopta završila u Stojkovićevim rukama.

Nastavak nije obilovao velikim brojem šansi, preskakala se sredina terena veoma često. Igrao se 60. minut kada je prodor po levom boku imao Mirko Ivanić, odbrana Partizana je ispala u toj situaciji, a ovaj je pokušao da proigra El Fardu Bena na desnoj strani, koji je bio povučen od strane Slobodana Uroševića, što je Novak Simović okarekterisao kao penal.

Najbolji strelac Crvene zvezde ove sezone je bio siguran i doneo prednost domaćem timu od 1:0. Pokušavao je Partizan da odgovori, ali udarci sa velike udaljenosti Nemanje Nikolića i Saše Zdjelara završavali su daleko iznad Borjanovog gola.

Ne mnogo bolju igru Zvezda je krunisala novim golom u 80. minutu kada je ponovo probleme odbrani Partizana na levoj strani napravio Ivanić, centrairao, a iz drugog plana se ubacio rezervista Aleksa Vukanović za svoj prvenac na debiju u ,,večitim derbijima“.

Malo drame, viđeno je u samom finišu pošto je Marko Marin srušio Zdjelara u svom šesnaestercu. Simović ponovo nije imao dilemu i ponovo je bio u pravu. Penal, a siguran je bio Rikardo Gomeš za smanjenje rezultata.

Želeli su gosti da dođu do velikog boda posle minusa od dva gola, ali nisu u tome uspeli u poslednjim trenucima meča, a sve im je dodatno otežao Strahinja Pavlović koji je zaradio isključenje drugim žutim kartonom na ovoj utakmici.

Četiri kola pre kraja, Zvezda ima šest bodova više od niškog Radničkog i jednom rukom su već prigrlili krunu koju i brane.