Mihajlović u luci spasa, Kolarov zapečatio sudbinu Kaljarija na Olimpiku [VIDEO]

Aleksandar Kolarov

U prve dve utakmice 34. kola Serije A, domaće ekipe su zabeležile pobede.

Mihajlovićeva Bolonja je napravila, verovatno, ključni korak ka opstanku, pošto je na svom terenu pobedila direktnog konkurenta Empoli. Gosti su dobili prvo poluvreme golom hrvatskog internacionalca Marka Pajača, ali su domaći u nastavku postigli tri gola i pobegli na osam bodova razlike u odnosu na Empoli, prvu ekipu ispod crte.

Na rimskom Olimpiku Roma je lako izašla na kraj sa Kaljarijem. Već posle osam minuta bilo je 2:0. Facio i Pastore su u 5. odnosno 8. minutu zatresli mrežu ekipe sa Sardinije, a tačku na i stavio je kapiten srpske reprezentacije Aleksandar Kolarov u samom finišu susreta. Levi bek Rimljana je dobro pratio akciju i odbijenu loptu poslao iza leđa golmana Kaljarija.

Roma je trenutno četvrta sa 58 bodova, dok je Kaljari 10. sa 40.

Bolonja – Kaljari 3:1(0:1)