Brejk Bostona u Milvokiju

Al Horford

Milvoki – Boston 90:112 (0:1 u seriji)

Polufinala serija plej-ofa Istočne konferencije NBA lige između Milvokija i Bostona počela je „brejkom“.

Seltiksi su slavili u Milvokiju sa 112:90 i oduzeli Baksima prednost domaćeg terena.

Boston je kontrolisao rezultat u većem delu utakmice, dok je domaćin zapretio samo u drugoj četvrtini. Uspeli su Janis i drugovi da smanje zaostatak do poluvremena na samo dva poena, ali ih je u trećoj četvrtini dočekala serija Bostona od 10:0, a pred kraj treće deonice gosti su imali i 21 poen prednosti (86:65), pa do kraja nije bilo neizvesnosti.

Seltikse su do pobede vodili Kajri Irving sa 26 poena, 11 asistencija i sedam skokova, Al Horford je postigao 20 poena, uz 11 skokova, a Džejlin Braun je dodao 19 poena. U Milvokiju je najefikasniji bio Janis Adetokumbo sa 22 poena i osam skokova. Kris Midlton je imao učinak od 16 poena i 10 skokova, a Nikola Mirotić je postigao 13 poena.