Senzacija u Kupu Francuske: Ren ostavio PSŽ bez trofeja

Ren – Pari Sen Žermen 2:2 – penalima 6:5

Veliko iznenađenje dogodilo se u finalu Kupa Francuske. Posle četiri godine pehar napušta Pariz i menja vlasnika.

Fudbaleri Rena ostavili su Pari Sen Žermen bez još jednog trofeja ove sezone. Posle Liga kupa, Lige šampiona, „sveci“ neuspešno završavaju i takmičenje u Kupu Francuske.

Pobednik je odlučen posle penala, pošto je u regularnom toku i posle produžetaka rezultat bio 2:2. A činilo se da će PSŽ rutinski stići do trofeja, pošto je posle dvadesetak minuta igre vodio sa 2:0.

Poveli su Parižani u 13. minutu, evrogolom Danija Alveša. Nejmar je izveo korner, a Alveš uhvatio volej sa dvadesetak metara i neodbranjivo tukao.

Osam minuta kasnije „sveci“ su vodili sa 2:0. Di Marija je pronašao Nejmara, a Brazilac lob udarcem poslao loptu u mrežu Rena.

Fudbaleri Rena nisu pristali na ulogu statista u finalu. U 38. minutu Nijang je pogodio stativu, a dva minuta kasnije Ren je uspeo da smanji zaostatak pošto Kimpembe postigao autogol.

U 66. minutu, posle kornera, Mekser je bio najviši u skoku i glavom savladao Areolu za 2:2.

Do isteka regularnog toka nije bilo golova, kao ni u produžecima, iako je u 99. minutu Mbape pogodio stativu.

U penal lutriji fudbaleri Rena su bili nepogrešivi, a u šestoj seriji rezervista PSŽ-a Kristofer Nkunku je šutirao preko gola i trofej je po treći put u svojoj istoriji osvojio Ren.