Troicki izgubio od Grend slem finaliste u Bordou

Viktor Troicki na turniru u Istanbulu

Viktor Troicki nije uspeo da se probije u treće kolo veoma snažnog čelendžera u francuskom Bordou. Njega je u drugom kolu eliminisao iskusni Žo Vilfrid Conga, nekadašnji finalista Grend slema u Melburnu. Francuz je slavio u dva seta 6:1, 7:6(1), posle 77 minuta igre.

Conga je otvorio meč sa dva uzastopna brejka i lako stigao do 4:0. Jedino što je srpski teniser uradio u prvom setu, bilo je osvajane jednog gema, čime je izbegao “čišćenje“ u tom delu igre. Ipak, Francuz mu je još jednom oduzeo servis i poveo sa 1:0, dobivši set sa ubedljivih 6:1.

Mnogo snažniji otpor Srbin je pružio u drugom setu. Sve do taj brejka nije bilo izgubljenog servisa ni na jednoj strani, a nije bilo čak ni brejk prilika. Ipak, iskusni Conga je zrelije odigrao 13. gem i dobio ga više nego ubedljivo sa 7:1.

Protivnik Žoa Vilfrida Conge u trećem kolu na čelendžeru u Bordou biće bolji iz duela Italijana Markore i domaćeg tenisera Uga Nisa.