Partizan – Mladost 2:1 (1:0)
Rikardo 11′, Tošić 59′ – Bojić 85′

Partizan: Stojković – N.G. Miletić, Marković, Ostojić (od 75′ Valijente), Šehović, Zdjelar, Smiljanić, Tošić, Pantić(od 56′ Ivanović), Nikolić(od 70′ Zakarić), Rikardo

Mladost: Rosić – P. Jovanović, Milošević, Šatara, Leković, Andrić, Pešić(od 46′ L. Jovanović), Pavlović(od 66′ Odita), Radivojević(od 80′ Markoski), Bojić, Bojović

Nakon dva uzastopna prvenstvena poraza, Partizan je pobedio Mladost iz Lučana i vratio se na 4. mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

U okršaju prošlogodišnjih finalista Kupa Srbije i polufinalista iz ove sezone, dominantni su bili domaćini, pa “Dragačevci“ mogu da budu zadovoljni sa samo dve lopte u mreži golmana Rosića i, ispostavilo se na kraju, tesnim porazom.

Partizan se mnogo bolje snašao na raskvašenom terenu, natopljenom vodom, na kome se lopta teško kretala, a prva opasnost po golmana Rosića viđena je već u 2. minutu. Ostojićev izlet u kazneni prostor gostiju okončao se šansom za Tošića, koji je preslabo šutirao iz dosta izgledne situacije.

Ipak, na gol se nije dugo čekalo. Šehović je osvojio loptu na polovini gostiju, prosledio je Pantiću, a ovaj Tošiću, koji je s golom spojio Rikarda. Centarfor crno-belih sa desne strane pogađa suprotan ugao Rosićevog gola, 1:0 za Partizan u 11. minutu.

Nekoliko minuta potom zabeležili smo snažan udarac Zdjelara sa skoro 30 metara, ali je lopta završila pored stative gola gostiju. Sledeći se okušao Nikolić, ponovo sa distance, on je pogodio okvir gola, a Rosić je uhvatio loptu. Odličnu akciju crno-belih po, ponavljamo, teškom terenu, okončao je Zoran Tošić nepreciznim udarcem u 20. minutu. Ume to bivši reprezentativac mnogo bolje.

Mladost nikako ne uspeva da poveže nekoliko dodavanja, pa samim tim ni da ugrozi gol domaćina, Stojković se dosađivao. Veliku priliku da odluči meč već posle manje od pola sata, imao je Rikardo Gomeš u 27. minutu. Ponovo ga je filigrantski tačno uposlio Tošić, momak sa Zelenortskih Ostrva nije najbolje prihvatio pas, pa je to glavni razlog nepreciznog udarca u trenutku kada se činilo da je gol neminovan. Gosti su se u prvih 45 minuta “istakli“ u dobijanju kartona, pa su se već trojica našla u beležnici sudije Širokog. Poslednju šansu u prvom poluvremenu imao je Nemanja Nikolić, petljao je na desetak metara od gola, ali ga je pad u noge golmana Rosića omeo da uputi ozbiljniji pokušaj ka mreži Mladosti.

I na staru drugog dela odmah šansa za Partizan, i ponovo za Tošića. Mnogo komplikovanja u srcu kaznenog prostora Mladosti završeno je petom Rikarda za Tošića, a ovaj je sa pet, šest metara pogodio samo spoljni deo mreže. Došao je red i da gosti zakorače u šesnaesterac Partizana, Predrag Pavlović je pokušao da iznenadi Stojkovića iz teške situacije, ali se lopta jedva dokotrljala do čuvara mreže domaćih. Ni dupli pas Nikolića i Rikarda nije doneo promenu rezultata, jedini strelac je tukao visoko i neprecizno. Odmah zatim, Pantića, koji se požalio na povredu, zamenio je Ivanović.

Naredna akcija Partizana dovela je do dupliranja prednosti. Nikolić je prihvatio loptu ispred šesnaesterca, okrenuo se i pravovremeno uposlio Tošića koji je bio u naletu i smireno je plasirao iza leđa Rosića, koji mu je krenuo u susret, 2:0 u 59. minutu.

Tri minuta kasnije mogla je da se spusti zavesa na utakmicu. Šehovića je faulirao rezervista gostiju Lazar Jovanović, a za sudiju Širokog to je bio razlog da prst uperi ka beloj tački. Loptu je namestio Rikardo, ali je šutirao jako slabo i Rosić je njegovu nameru prozreo i odbranio penal.

U dve naredne situacije pred golom Mladosti, glavni akter bio je Ivanović. Prvo je previše komplikovao, a u drugoj se odlučio za udarac sa 20 metara, direktno u Rosića. Nova prilika za Rikarda u 79. minutu, opet je Tošić bio asistent, a napadač je u padu šutirao pored gola. Rosić je odbranio snažan udarac Ivanovića, koga je odlično pronašao Zakarić, u 83. minutu, pa se akcija rezervista Partizana, ipak, nije završila novim golom.

Potpuno neočekivano Mladost je finiš meča učinila neizvesnim. Bojić se u 85. minutu odlučio za udarac sa 20 metara, bio bi to lak posao za Stojkovića, ali je lopta pogodila Svetozara Markovića i promenila pravac, udarila u stativu i otkotrljala se u mrežu, praćena pogledom zapanjenog golmana crno-belih.

Ipak, osim jednog kornera, ozbiljnijih pretnji po gol Partizana više nije bilo, mada je vidna bila nervoza u njegovim redovima po primljenom pogotku.