Kakva goleada u Majncu!

Majnc - Lajpcig 3:3

Majnc – Lajpcig 3:3 (1:2)
Onisivo 43′, Niakate 67′, Mateta 83′ – Klosterman 20′,32′, Verner 49′

Ako je suditi po prvoj utakmici, očekuje nas zanimljivo i efikasno 32. kolo nemačke Bundeslige.

Majnc i Lajpcig su podelili bodove, posle prave goleade, na kraju je bilo 3:3. Lukas Klosterman je postigao dva gola za goste u 20. i 32. minutu, oba na sličan način, izbio je sam ispred Milera i rutinski zatresao mrežu. Domaći su smanjili do poluvremena, gol je postigao Karim Onisivo.

Činilo se da je priča gotovo posle novog gola „bikova“ u 49. minutu, a strelac je bio reprezentativac Nemačke Timo Verner. Ipak, uporni Majnc je preko dvojice Francuza stigao do boda. Prvo je Niakate smanjio u 67. minutu, da bi Mateta, svojim 13. golom, poravnao u 83. minutu.

Lajpcig je treći, i tu će, najverovatnije, ostati do kraja prvenstva. Majnc je trenutno 12. sa 37 bodova.