Tri poraza u Madridu, Srbija bez predstavnika u ženskom singlu

Olga Danilović

Srbija neće imati predstavnika u glavnom žrebu ženskog singla na turniru u Madridu.

Nakon Aleksandre Krunić koja je poražena od Kristine Pliškove nastup u kvalifikacijama završile su Ivana Jorović i Olga Danilović.

Jorovićeva je za protivnicu imala Kristinu Mladenović, šestog nosioca u kvalifikacijama i „položila oružje“ nakon 1 časa i 42 minuta igre. Francuskinja je trijumfovala sa 2:0, po setovima 7:5, 6:4, iako je Srpkinja u prvom setu vodila sa 3:1, a u drugom se dobro držala sve do rezultata 4:4.

Najveći otpor pružila je Olga Danilović koja se 2 časa i 20 minuta borila sa Andreom Petković, uspela da osvoji i set, ali je na kraju iskustvo Nemice prevagnulo.

Prva dva seta trajala su 106 minuta, Danilovićeva je u prvom popustila u samom finišu i dozvolila brejk protivnici pri rezultatu 6:5, ali je u drugom a tri vezana gema od 5:4 za Nemicu okrenula na 7:5 i izjednačila na 1:1. Treći set je ipak bio samo formalnost, Petkovićeva je povela sa 3:0 i mirno privela meč kraju.