Partizan do pobede u sudijskoj nadoknadi, Šćekić postigao kontroverzan gol! [VIDEO]

Partizan - Napredak

Partizan – Napredak 2:1 (0:1)
Pantić 63′, Šćekić 90+3′ – Ilić 18′

Malo je nedostajalo da Napredak i šesti put uzastopno ostane neporažen protiv Partizana u prvenstvenim duelima. Tačnije ostalo je još dva minuta sudijske nadoknde, kada je Šćekić doneo pobedu Partizanu.

O tom golu još će se govoriti, jer je pitanje da li je lopta celim obimom prešla zamišljenu gol liniju, ili je golman Petrović na vreme intervenisao. Na kraju, Partizan – Napredak 2:1!

Partizan: Stojaković – N.R. Miletić, Valijente, Pavlović, Urošević, Šćekić, Zdjelar, Pantić, Ivanović(od 46′ Tošić, od 65′ Zakarić)), Nikolić(od 59′ Ilić), Rikardo

Napredak: Nikola Petrović – Aksentijević, Marinković, Obradović, Nemanja Petrović, Ostojić, Deak, Đorić, Alivodić, Ivanović(od 73′ Zukanović), Ilić(od 36′ Rušević)

Partizan je jednom zapretio na startu utakmice, Pantićev udarac lako je zaustavio golman gostiju Petrović. Kruševljani su se organizovano branili, ali nisu pokazivali aspiracije ka golu crno-belih. Tako je bilo do 20. minuta, kada je Aksentijević odlično centrirao, Alivodić tukao glavom, a posle odbrane Stojkovića najprisebni je bio mladi Ilić, koji je glavom pogodio mrežu. Pitanje za milion dolara, šta su radili defanzivci Partizana u tom trenutku?

Mogli su “čarapani“ da dupliraju prednost u 38. minutu. Rušević, koji je zamenio jedinog strelca Ilića, glavom je šutirao ka golu domaćina, ali nije imao sreće, pogodio je stativu.

Tek od tog trenutka Partizan je preuzeo sve konce igre, a pravo je čudo kako nijedna lopta nije završila iza leđa Petrovića. Bilo je i nekoliko komičnih situacija, kao ona u 45. minutu, kada loptu u mrežu nisu uspeli da ubace Rikardo i Šćekić. U sudijskoj nadoknadi veliku šansu imao je i Ivanović, ali se na odmor otišlo sa prednošću gostiju.

Savo Milošević je ubacio Zorana Tošića, umesto Ivanovića, od starta nastavka, a iskusni vezista je mogao da poravna u 55. minutu. Odlično je izveo sloboda udarac sa dvedesetak metara, ali se istakao i golman Napretka. U igru je nešto kasnije morao i Saša Ilić, a upravo je on u 63. minutu pripremio gol Danilu Pantiću. Vezisti crno-belih ostalo je samo da pošalje loptu u mrežu.

Nova nevolja za Partizan usledila je neposredno po izjednačenju, povredio se Tošić, pa je na teren morao Zakarić. Neverovatno šta nije iskoristio najbolji Partizanov strelac Rikardo u 80. minutu. Zakarić je odlično centrirao a napadač sa Zelenortskih Ostrva glavom tukao pravo u Petrovića sa nekih pet, šest metara.

U 90. minutu Pantić je iz idealne pozicije prebacio gol iz slobodnog udarca, a nešto kasnije je je udarac Miletića izblokiran. Kada se očekivao remi, stvorila se nova gužva u kaznenom prostoru gostiju, Valijente je vratio loptu na drugu stativu, tamo je najviši u skoku bio Šćekić, tukao je u gol, Petrović je intervenisao, a po mišljenju sudije Bojana Nikolića ona je celim obimom prešla gol liniju.

Sigurno je da će o ovoj situaciji biti još priče, ali je za Partizan najbitnije da su bodovi ostali u Humskoj.