Potop Ajntrahta na Baj Areni, šest lopti u mreži Trapa za 36 minuta! [VIDEO]

Bundesliga

Odigrane su dve poslednje utakmice 32. kola nemačke Bundeslige.

Derbi je, po svim parametrima, trebalo da bude okršaj Bajera i Ajntrahta u Leverkuzenu. Obe ekipe bore se za plasman u Ligu šampiona, a gosti su polufinalisti Lige Evrope. Međutim, ništa od derbija, “farmaceuti“ su razneli goste, ubacivši im pola tuceta lopti u mrežu za samo 36 minuta!

Haverc u drugom, pa Brand u 13. nagovestili su katastrofu “orlova“. U 14. minutu se Filip Kostić odlučio na udarac sa distance, lopta je pogodila nekog od defanzivaca Bajera i prevarila doskorašnjeg golmana Ajntrahta, Lukasa Hradeckog. Taj gol nije ništa promenio. Domaći su nastavili sa uraganskim atacima, Alario je dva puta bio precizan, Aranguiz jednom, a u 36. minutu loptu u sopstvenu mrežu poslao je Hintereger. Jedva da je proplo pola sata igre, a na semaforu je pisalo 6:1!

Trener Ajntrahta Adi Hiter, minutu posle šestog gola, u igru je poslao Luku Jovića i Mijata Gaćinovića, koje je želeo da odmori za revanš sa Čelsijem u četvrtak, ali se morao spašavati očiglednog brodoloma.

Potonuće frankfurtskog broda je zaustavljeno, ali se ništa na bolje nije promenilo. Zanimljivo, do kraja više golova nije bilo, mada ih je moglo biti.

Ove dve ekipe sada dele četvrtu poziciju na tabeli sa po 54 boda, ali Ajntraht, još uvek, ima nešto bolju gol razliku. Prate ih Menhengladbah i Volfsburg sa po dva boda manje i Hofenhajm koji zaostaje tri. Do kraja prvenstva ostala su dva kola.

U prvoj utakmici dana, u meču koji nije ni o čemu odlučivao, Frajburg i Fortuna iz Dizeldorfa pobedlili su bodove, igrajući 1:1.

Frajbrug – Fortuna 1:1 (1:1)