Usijanje u borbi za opstanak: Zemun na začelju, važni bodovi Rada

Super liga Srbije - logo

Odigrane su sve četiri utakmice plej-auta Superlige Srbije, a rezultati garantuju veoma uzbudljivu borbu za opstanak do poslednjeg minuta.

Posle današnjih mečeva najviše razloga za zadovoljstvo imaju Rad i Dinamo iz Vranja. „Građevinari“ su slavili u Bačkoj Topoli i nalaze se u znatno povoljnijoj poziciji u odnosu na današnjeg rivala, Dinamo i Zemun. Trifunović je doveo Rad u vođstvo, Bačka izjednačila iz penala, ali je samo minut kasnije Smiljanić postigao novi gol za beogradski klub.

Zemun je nakon dva ubedljiva trijumfa poražen u Vranju i sada je na poslednjem mestu, doduše sa istim brojem bodova kao i Vranjanci.

U preostala dva meča viđena su dva remija, Voždovac je vodio protiv Mačve koja je do boda stigla iz penala, dok je najviše golova viđeno u Subotici – Spartak je dva puta vodio, Radnik jednom, a meč je završen rezultatom 3:3.

Bačka – Rad 1:2 (0:1)