Milvoki u finalu Istoka, Golden Stejt došao do meč lopte [VIDEO]

Klej Tompson

Košarkaši Milvokija još jednom su savladali Boston i sa ukupnim rezultatom 4:1 u pobedama plasirali su se u finale plej-ofa Istočne konferencije NBA lige.

Neizvesnosti nije bilo, Baksi su vodili od početka do kraja utakmice sa izuzetkom finiša prve četvrtine kada je Boston poveo sa 19:18. Milvoki je od tog trenutka napravio seriju 13:0 i prednost do kraja više nije ispuštao, a najviše je iznosila 27 poena u samoj završnici meča. Janis Adetokumbo je bio najefikasniji kod Milvokija sa 20 poena, 8 skokova i 8 asistencija, Midlton je ubacio poen manje uz 8 skokova i 5 asistencija, dok je Bledso dodao 18 poena. Kod Seltiksa Irving 15 poena, a Tejtum i Moris po 14.

Golden Stejt Voriorsi su prevazišli pobedu lista Kevina Durenta u finišu treće četvrtine. Imao je aktuelni šampion i 20 poena prednosti u prvom poluvremenu, ali je Hjuston u trećoj četvrtini sve nadoknadio i čak poveo 40 sekundi pre kraja ovog dela igre. Ipak, u odlučujućih 12 minuta Voriorsi su kontrolisali rezultat, a ključne poene za pobedu postigao je Klej Tompson 4 sekunde pre kraja.

Upravo je Tompson bio najefikasniji sa 27 poena, Kari je ubacio 25 iako se ponovo mučio sa procentima šuta (9/23 iz igre, 3/11 za tri poena), dok je Durent do trenutka povrede postigao 22 poena. Kod Roketsa najbolji je bio Harden sa 31 poenom, 8 asistencija i po 4
skoka i ukradene lopte, dok je Gordon postigao 19 poena.

Milvoki – Boston 116:91 – 4:1 u seriji
Golden Stejt – Hjuston 104:99 – 3:2 u seriji