Jevtović doneo pobedu Zvezdi u Novom Sadu

Radost Jovančića i Jevtovića

Proleter – Crvena zvezda 1:0 (0:0)
Jevtović 75′

U prvoj utakmici 36. kola Super lige Srbije Crvena zvezda je u Novom Sadu ostvarila minimalnu pobedu protiv Proletera. Ne bi bilo nezasluženo ni da su Novosađani stigli do boda, ali za to su morali da iskoriste bar jednu od pet-šest dobrih prilika koliko su imali.

Proleter: Vesić – Tanasin, Leandro, Lambulić, Ćuković – Govedarica, Plavšić (Novaković od 79′) – Čolović, Čović, Mitrović(Stamenić od 83′) – Vujaklija (Ilić od 63′).

Crvena zvezda: Popović – Gajić, Milunović, Savić, Stojković – Simić (Ebisilio od 68′), Čaušić, Ivanić, Vukanović (Jevtović od 60′) – Pavkov, Joveljić (Jirka od 60′).

Trener srpskog šampiona Vladan Milojević je „promešao“ karte na „Karađorđu“ i što se igračkog kadra i što se formacije tima tiče i nije sve bilo idealno za njegov timu na početku utakmice.

Prvo poluvreme je proteklo bez velikih uzbuđenja, a bolje šanse je imao domaćin tim.

Proleter je zapretio već u 4. minutu kada je Čović proigrao Mitrovića, a ovaj sa ivice peterca šutirao pored stative. Mitrović je propustio i najbolju priliku u prvih 45 minuta. Igrao se 35. minut kada je napadač Novosađana posle duplog pasa sa Vujaklijom izašao sam pred golmana Popovića, ali je još jednom bio neprecizan.

Zvezda je prvi put opasnije zapretila u 22. minutu kada je Vukanović šutirao preko gola posle centaršuta Stojkovića, a u finišu prvog poluvremena malo je nedostajalo da Simić iznenadi golmana Vesića, ali je ovaj uspeo da reaguje u poslednji čas i izbaci loptu u korner.

U nastavku utakmice prvi je zapretio Joveljić, ali je njegov mlak udarac glavom golman Vesić lako zaustavio, a onda su ponovo usledila uzbuđenja pred golom Zvezde. U 61. minutu centrirao je Tanasin, a Vujaklija sa desetak metara šutirao pravo u golmana Popovića. Dva minuta kasnije malo je nedostajalo da se zatrese mreža Zvezde posle udarca Čovića, ali je lopta posle njegovog udarca fijuknula pored stative.

Zvezdi je vođstvo, ispostaviće se i pobedu, doneo rezervista Milan Jevtović, koji je u 60. minutu zamenio Vukanovića. Ebisilio je izveo korner, Jevtović zasmetao golmanu Vesiću koji je ispusti loptu, a fudbaler Crvene zvezde je spretno sproveo u mrežu. Tražili su igrači Proletera faul nad svojim golmanom, ali sudija nije promenio odluku.

U finišu utakmice Jirka i Vujadin Savić su propustili prilike da overe pobedu crveno-belih, dok je Čović u 87. minutu imao idealnu priliku da izjednači rezultat, ali je sa 7-8 metara, šutirao preko prečke.