Lilard i Mekalum zasenili sjajan Jokićev učinak, igraće se majstorica [VIDEO]

Portland – Denver 119:108
(26:34, 32:20, 29:26, 32:28)

Košarkaši Denvera moraće put u finale Zapada da potraže posle sedme utakmice u polufinalnoj seriji sa Portlandom. Kao i u prvoj rundi, kada je majstorica odlučila pobednika u duelu sa San Antoniom, Jokić i drugovi moraće težim putem do završnice. U šestom meču, odigranom u Moda Centru u Portlandu, domaćin je slavio sa 119:108.

Nikola Jokić je još jednom odigrao odličan meč, ali nedovoljno da svom timu donese trijumf, pošto su na drugoj strani raspucani bili Demijen Lilard, Si Džej Mekalum i Rodni Hud. Srpski košarkaš je postigao 29 poena, uhvatio 12 lopti i imao 8 asistencija. Dakle, nedostajala su mu dva dodavanja da bi stigao do 5. tripl-dabla u svojoj prvoj Plej of seriji, čime bi se izjednačio sa legendarnim Medžikom Džonsonom. Priliku da to učini, odlični centar imaće u sedmom duelu koji se za dva dana igra u Pepsi Centru u Denveru.

Meč je, ispostavilo se, odlučila druga četvrtina. Prvi period je Denver odigrao odlično, posebno u napadu, postigavši 34 poena, uz 8 timskih asistencija. Po 10 poena u tom periodu ubacili su Jokić i Džamal Marej. Srbin je imao i 5 skokova i 4 dodavanja.

Međutim, odlazak na klupu da predahnu, Mareja i Jokića, tim iz Oregona koristi da preokrene rezultat i od minus 10 stiže do prednosti od šest poena na kraju poluvremena. U drugoj četvrtini istakli su se Mekalum i Rodni Hud. Nagetsi su se konsolidovali u trećoj deonici, ali se tada raspucao Demijen Lilard, koji je u tom periodu postigao 17 poena, a čak 12 je postigao u seriji, pogađajući trojke sa preko devet metara. U finišu četvrtine Jokić je napravio 4. faul, pa je ponovo morao na klupu.

U odlučujućih 10 minuta ušlo se da sedam poena prednosti za Portland. Jokić se vratio i počeo da pogađa, održavajući svoj tim u životu. Ipak, najboljem košarkašu Denvera dosuđen je peti faul, pa je on statirao u odbrani, sve do poslednjeg minuta, kada je zbog 6. prekršaja morao iz igre. Podsetimo, Jokić ni prethodni duel nije završio zbog šest faulova. Portland se raspucao u poslednjoj deonici, pogađali su bukvalno svi košarkaši, pa je meč bio odlučen još kada su “pobegli“ na +14, 104:90, što je bila i najveća razlika na utakmici.

Lilard je ubacio 32 poena, čime je postao prvi košarkaš Portlanda koji je 15. puta stigao do više od 30 koševa u Plej of mečevima. Najboljeg košarkaša Blejzersa pratili su Si Džej Mekalum sa 30 koševa i Rodni Hud sa 25.

Nikola Jokić je još jednom bio najefikasniji u Denveru. Srpski centar postigao je 29 poena, imao 12 skokova i 8 asistencija. Drugi deo sjajnog Denverovog tandema, Džamal Marej dodao je 24 poena i 10 skokova. Milsap je ubacio 17 koševa, a Heris 15. Dvocifren je bio i Kreg sa 10 poena.

Odlučujuća sedma utakmica igraće se u noći između nedelje i ponedeljka u Pepsi Centru u Denveru.

Filadelfija – Toronto 112:101
(29:21, 29:22, 29:24, 25:32)

I u okršaju Filadelfije i Toronta igraće se sedmi meč. Filadelfija je iskoristila prednost domaćeg parketa u šestoj utakmici i slavila sa 112:101. Razlika nije velika, ali su domaći kontrolisali meč od samog početka, pa sve do kraja, dozvolivši samo jedno kratko vođstvo Reptorsima od 15:13. Već na početku drug četvrtine razlika je bila 19 poena, da bi na poluvreme Filadelfija otišla sa + 15.

Uspeli su Kanađani da spuste razliku na jednocifrenu, sredinom treće deonice, ali je ona ponovo otišla na dvocifrenu, da bi se u poslednjih 10 minuta ušlo sa 20 poena viška za Filadelfiju. Najveća prednost domaće ekipe bila je 24 razlike, a Toronto je uspeo da poraz ublaži u finišu meča.

Boban Marjanović je igrao 7 minuta i ubacio je 2 poena. Filadelfiju je predvodio Džimi Batler sa 25 poena, 8 skokova i 6 asistencija. Ben Simons je dodao 21 koš, a Embid je uz 17 poena imao i 14 uhvaćenih lopti.

Najbolji u ekipi Toronta bio je Kavaji Lenard sa 29 poena i 12 skokova. Paskal Siakam je ubacio 21 poen, a Kajl Lauri 13.

Majstorica je na programu u noći između nedelje i ponedeljka, po srednjeevropskom vremenu u Torontu.