Borac 30 minuta mučio Zvezdu pa stao

Borac - Crvna zvezda 67:77

Borac – Crvena zvezda 67:77 (23:17, 18:21, 15:22, 11:17)

Košarkaši Crvene zvezde zadržali su maksimalan učinak u Superligi Srbije, ali su u Čačku naišli na najeći otpor od starta nacionalnog šampionata. Borac je kao i u nekim ranijim mečevima namučio crveno-bele, koji su prvi put poveli početkom drugog poluvremena, ali je kvalitet šampiona ABA lige presudio u završnici utakmice.

Borac je pri vođstvu Crvene zvezde 68:65 imao nekoliko napada da stigne do izjednačenja, a kazna je stigla u poslednja dva i po minuta. Zbog flopinga tehničkom greškom kažnjen je Kočović, Filip Čović je pogodio slobodno bacanje i realizovao naredni napad crveno-belih. Čović je nastavio seriju košem za 73:65, a za to vreme igrači Borca gotovo da nisu ni uspevali da stvore poziciju za šut.

Odžo je pogodio oba slobona bacanja, a tačku na pobedu stavio je Lazić koji je kompletirao seriju od 9:0 svog tima. Tri sekunde pre kraja Gavrilović je zakucavanjem postavio konačan rezultat.

Dugo je Borac mučio crveno-bele, utakmicu je otvorio sa 11:2, a svaki put kada su gosti hvatali priključak Borac je imao odgovor u šutu za tri poena. Nakon prih 10 minuta bilo je +6 za Čačane, koji su i u drugoj deonici čuvali prednost, a Crvena zvezda je u dva navrata samo uspela da stigne do izjednačenja.

Drugo poluvreme počelo je rafalnom paljbom sa obe strane, ali se bolje snašao gost koji je u finišu treće četvrtine stekao 8 poena prednosti (58:50). Domaćin je serijom 8:2 uspeo da stigne na samo dva poena minusa, ali za poslednjih 9 minuta ubacio samo 9 poena i poraz je bio neminovan.

U pobedničkom timu Rivers i Lazić su bili najefikasniji sa 18 poena, Odžo je dodao 13, a Čović 9 uz 8 asistencija. Kod Borca Ilija Đoković je postigao 22 poena.

U preostale dve utakmice 5. kola Grupe A Zlatibor je na svom parketu savladao Dunav sa 86:66, dok je FMP kao gost bio bolji od OKK Beograda 100:89.