Novi poraz „kneževa“, tesna pobeda „svetaca“

Liga 1

Odigrano je još šest utakmica 36. kola francuske Lige 1.

Prvo su šampioni slavili na gostovanju kod Anžea, vodili su 2:0 golovima Nejmara i Di Marije, a domaći su smanjili preko Taita, koji je šutirao penal, Bufon odbranio, ali je odbijenu loptu vezista Anžea smestio u mrežu.

Monako je porazom u imu dodatno zakomplikovao svoju situaciju i sada „kneževi“, dva kola pre kraja, imaju isti broj bodova kao i Kaen koji je u zoni ispadanja. Gol odluke u Nimu postigao je Ripar još u 9. minutu.

Kaen je važne bodove u bici za spas osvojio protiv Remsa, bilo je 3:2. Ne predaje se ni Dižon, koji je na svom stadionu bio bolji od osvajača Liga kupa, ekipe Strazbura, za koju je igrao Stefan Mitrović. Nant je prekinuo niz od pet uzastopnih pobeda, remijem u Nici. „Kanarinci“ su poveli golom Mutusamija, ali je Sar poravnao u nastavku. Golova jedino nije bilo u okršaju Amijena i Tuluza.

Anže – PSŽ 1:2 (0:1)
Amijen – Tuluz 0:0
Kaen – Rems 3:2 (3:1)
Dižon – Strazbur 2:1 (1:0)
Nica – Nant 1:1 (0:1)
Nim – Monako 1:0 (1:0)