Žestoka borba za Ligu šampiona na Apeninima

Fiorentina - Milan 0:1

Prvak je u Italiji odavno poznat, ali je borba za Ligu šampiona dramatična.

Plasmanu u evropsku elitu sve je bliže Atalanta. Tim iz Bergama danas je pobedio Đenovu sa 2:1, posle bolje igre u drugom poluvremenu, kada su viđeni i svi golovi. Istina, domaćinu su ponišeta dva gola, posle gledanja snimka, u prvom poluvremenu, pa su do prednosti došli tek na početu drugog poluvremena golom Muse Baroua.

Ubrzo je Kastanj duplirao prednost, a gosti su samo uspeli da preko iskusnog Pandeva, u samom finišu, postignu počasni gol. Ivan Radovanović je igrao za Đenovu, dok je reprezentativac Srbije, Darko lazović, sedeo na klupi.

Možda je Lacio zakasnio za Ligu šampiona, ali je plasman u Evropu još uvek moguć. Kako preko osvajanja Kupa, pošto za nekoliko dana igraju finale protiv Atalante, tako i plasmanom u Seriji A. Lacijali su, bez Sergeja Milinkovića- Savića, pobedili na Sardiniji, golovima Luisa Alberta i Koree, a jedini strelac za Kaljari bio je Pavoleti u sudijskoj nadoknadi.

Roso-neri ne odustaju od borbe za jedno od prva četiri mesta. Milan je pobedio u Firenci, golom Čahlanoglua i održao korak sa gradskim rivalom Interom, Atalantom i Romom. Od ove četiri ekipe samo dve će moći u Ligu šampiona. Fiorentina, za koju je poslednjih 20 minuta igrao i Dušan Vlahović, nanizala je 12 utakmica bez pobede u Seriji A.

Atalanta – Đenova 2:1(0:0)