Partizan na plus 22 u Užicu

Marko Pecarski

Sloboda – Partizan 62:84
(15:20, 12:18, 18:16, 17:30)

Košarkaši Partizana su uspešno odradili još jednu utakmicu domaćeg prvenstva. U 5. kolu crno-beli su savladali Slobodu u Užicu rezultatom 84:62.

Bez povređenih Lendejla i Pejdža, te Veličkovića i Renfroa, koji nisu ulazili u igru, izabranici Andree Trinkijerija su imali malo problema do sredine treće četvrtine, ali su potom dodali gas i stigli do ubedljive pobede.

Crno-beli su već posle pet minuta igre imali dvocifreno vođstvo (4:14), ali se Užičani nisu predali bez borbe. Prišli su na pet poena zaostatka do kraja prvog perioda, a slično je bilo i u nastavku. Još dva puta je Sloboda uspevala da stigne dvocifreno vođstvo rivala, poslednji put sredinom treće četvrtine, kada je serijom od 15:3 prišla na samo poen minusa (44:45).

Crno-beli su se na vreme probudili, pojačali odbranu i do kraja treće deonice napravili seriju 9:1. U istom ritmu Partizan je nastavio i na početku četvrte četvrtine, serija je produžena na 16:1, a crno-beli su u 32. minutu vodili sa 45:61. Ubrzo je beogradski tim imao i 20 poena prednosti (47:67), pa je završnica bila rutinska.

Najefikasniji u Partizanu bili su Aleksej Nikolić sa 15, Vasilije Pušica sa 12, Marko Pecarski sa 11 i Đorđe Gagić sa 10 poena. U Slobodi se istakao Petar Marić sa 14 poena.