Pehar ne menja vlasnika, navijači Sitija strepeli 30 sekundi [VIDEO]

Mančester Siti šampion Engleske, Brajton - Mančester Siti 1:4

Okončan je najjači fudbalski šampionat na svetu, engleska Premijer liga.

Jedina nepoznanica pred poslednje kolo bila je ko će osvojiti titulu. Pred odlučujućih 90 minuta, aktuelni šampion, Mančester Siti, imao je bod prednosti i znatno bolju gol razliku od dvostrukog uzastopnog finaliste Lige šampiona, ekipe Liverpula. To ih je stavljalo u ulogu favorita pred okršaj sa Brajtonom u gostima, dok je Liverpul dočekao Vulverhempton, osluškujući šta se dešava na jugu Engleske.

U jednom trenutku radovali su se navijači „redsa“, ali taj trenutak nije trajao ni ceo minut. Naime, Brajton je golom Mareja, posle kornera, poveo u 27. minutu protiv Sitija, a Liverpul je u tom momentu vodio protiv „vukova“. Tada je pehar bio na Enfildu, ali samo tridesetak sekundi. Samo što su gosti krenuli sa centra, njihov najbolji strelac, Serhio Aguero, čovek koji je doneo onu čuvenu titulu u poslednjim sekundama prvenstva 2012. godine, poravnao je na 1:1 i tu je bio kraj nadanjima da može doći do spektakularnog preokreta.

Do poluvremena je Laport, posle sjajnog skoka i udarca glavom, doveo „građane“ u vođstvo, a sve dileme rešili su u drugom poluvremenu prelepim golovima Rijad Mahrez i Gundogan iz slobodnog udarca. Liverpul je uspeo da još jednim golom Manea pobedi Vulverhempton, ali je to bilo dovoljno samo za vicešampionsku titulu, i pored toga što su izgubili samo jedan meč u prvenstvu.

Mančester Siti je osvojio 6. titulu u istoriji, a imaće priliku narednog vikenda da stigne i do triple krune, pošto u finalu FA Kupa igraju sa Votfordom. Ranije su, da podsetimo, osvojili i Liga kup, pobedom nad Čelsijem u finalu. Titulu najboljeg strelca podeliće Obamejang, Salah i Mane, koji su postigli po 22 gola.

U Ligu šampiona će, pored Sitija, Liverpul, Čelsi i Totenhem, dok će u Ligu Evrope Arsenal i Mančester Junajted. Treći predstavnik u ovom takmičenju biće Votford, ako osvoji FA Kup, ili Vulverhempton, ako Siti trijumfuje u FA Kupu. Iz lige ispadaju Kardif, Fulam i Hadersfild, novi članovi su Šefild Junajted i Norič, dok se poslednji učesnik narednog prvenstva još ne zna, čeka se završetak Plej ofa u Čempionšipu.

Još za četiri engleske ekipe sezona nije gotova, u finalu Lige šampiona igraće Liverpul i Totenhem, a u finalu Lige Evrope Arsenal i Člesi. Totalna dominacija Engleza ove sezone u Evropi!

Brajton – Mančester Siti 1:4 (1:2)