“Vučica“ ujela šampiona, “davljenici“ uhvatili slamke [VIDEO]

Detalj sa utakmice Roma - Juventus

Na Apeninima je nastavljeno 36. kolo, u centru pažnje bila je borba za opstanak i za plasman u Evropu.

Roma je nanela treći prvenstveni poraz Juventusu. “Vučica“ je na svom Olimpiku slavila rezultatom 2:0, golovima Florencija, na odlično dodavanje Džeka u 79. minutu, i bosanskog internacionalca, koji je bio strelac u sudijskoj nadoknadi. Inače, gosti su bili mnogo bolji u prvom poluvremenu, ali je Mirante činio čuda na golu Rome. Dva puta je odbranio udarce Dibale i jednom Kvadrada, kada su svi videli loptu u mreži. U nastavku je Ronaldo zatresao mrežu domaćih, ali je Portugalac bio u ofsajdu, što je snimak potvrdio. Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč za Romu, koja je sačuvala šanse da se plasira u Ligu šampiona, dva kola pre kraja Serije A.

Važne pobede u borbi za opstanak, i to na gostujućim terenima, zabeležili su Udineze i Empoli. Tim iz Udina je lako slavio na gostovanju Frozinoneu, koji se vraća u Seriju B, posle samo jedne sezone. Sve je bilo rešeno posle prvih 45 minuta kada su gosti stekli tri gola prednosti. Dva puta je strelac bio Okaka, a jednom Brazilac Samir. Domaćin je uspeo da postigne počasni gol, strelac je bio Dionizi u finišu.

Empoli je iskoristio nezainteresovanost Sampdorije i pobedio u Đenovi. Ovde je utakmica odlučena u drugom poluvremenu. Prvo je Farijas, na efektan način, postigao prvi gol za goste, a onda je udarac Kaputa sa bele tačke odbranio golman domaćih, međutim, odbijenu loptu je Di Lorenco poslao u mrežu. Naravno, gol je postigao i Kvaljarela, najbolji strelac prvenstva, još jednom sa penala u sudijskoj nadoknadi.

Uzbudljivo je bilo u Torinu, gde su “bikovi“ posle preokreta pobedili Sasuolo 3:2. Gosti su dva puta vodili, a junak preokreta bio je dvostriuki strelac Beloti. Treba reći da je najbolji igrač Torina promašio jedanaesterac u prvom poluvremenu. Ovom pobedom “bikovi“ su ostali u trci za plasman u Evropu, a Saša Lukić je igrao u prvih 45 minuta. U meču bez rezultatskog značaja Napoli je slavio u Ferari protiv SPAL-a 2:1. Trijumf Napolitancima doneo je Mario Rui u 88. minutu.

Torino – Sasuolo 3:2(0:1)