Zvezda rutinski protiv Dunava

Filip Čović, Crvena zvezda - OKK Beograd 82:50

Dunav – Crvena zvezda 65:91 (19:22, 13:23, 16:22, 17:24)

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su rutinsku pobedu u utakmici sa Dunavom i nastavili stoprocentan niz u Superligi Srbije.

Iako najslabiji u ooj grupi domaći tim je pružio solidan otpor šampionu ABA lige, naročito u prvoj četvrtini, a prednost crveno-belih u prvom poluvremenu nije prelazila 14 poena. U nastavku je razlika povećana u korist srpskog šampiona, do maksimalnih +26 koliko je bilo na kraju meča.

Davidovac je predvodio Zvezdu sa 19 poena, Odžo je ubacio 14, Faje 11, a Dobrić 10 poena. U redovima domaćih Ivić je bio najefikasniji sa 11, ispred Kovačevića koji je ubacio poen manje.

U istoj grupi FMP je deklasirao Zlatibor sa 96:50, u meču u kojem je briljirao Stefan Đorđević sa 35 poena i neverovatnim procentom šuta za 2 poena (16/20). Ko Zlatibora bolji od ostalih bio je Vorkapić sa 18 poena.

Borac su do pobede nad OKK Beogradom predvodili Kočović sa 19 i Marinović sa 13 poena, dok je kod gostiju Cerovina ubacio 13.