Zvezda u finalu, golmani činili čuda, Odita mogao da se proslavi

Mladost - Crvena zvezda 0:0

Mladost – Crvena zvezda 0:0 – prvi meč 1:4

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Srbije. Mladost danas nije razočarala, Odita je mogao da se proslavi, ali je junak meča golman Borjan koji je u nekoliko navrata vrhunski intervenisao.

Crveno-beli su u Lučane stigli sa tri gola prednosti iz prve utakmice (4:1), a Mladost je od starta u meč ušla rešena da popravi utisak iz prethodna četiri ovosezonska međusobna duela, koja su završena pobedom šampiona. Lazar Jovanović je u 4. minutu prošao po levoj strani, ali je Borjan pročitao njegovu nameru.

Samo minut kasnije Marin je sjajno šutirao, a Rosić izvadio loptu ispod prečke, da bi nakon kornera pokušao i Ivanić, ali je lopta završila pored gola. Mladost je u prvom delu pretila uglavnom iz vazdušnih duela, a nakon jednog takvog Tumbasević je pokušao glavom, ali je Borjan bio na mestu.

Šansu i to dobru imao je Bojić u 40. minutu, međutim šutirao je van okvira gola, a finiš prvog dela pripao je crveno-belima. Jovičić je stavio na muke Rosića udarcem iz daljine u 42. minutu, a dva minuta kasnije Pavkov je izblokiran.

Od početka drugog poluvremena zaigrao je nekadašnji igrač Partizana, Obiora Odita, koji je mogao da se proslavi od 65. do 70. minuta. Prvo je umesto praznog gola pogodio stativu, potom je neometan šutirao pored gola, da bi na kraju Milunović izblokirao njegov udarac. Ređale su se šanse pred golom Borjana, koji je u 80. minutu sjajno odbranio pokušaj Andrića, u nadoknadi vremena i Miloševića, a u 84. minutu poigravao se ispred gola što je umalo kaznio Odita, međutim na njegovu nesreću lopta je zaršila pored stative.

Sa druge strane imala je i Zvezda svoje šanse, Marin je pogodio stativu u 82. minutu, a u nastavku akcije Stojković je šutirao pored stative.

Finale je na programu 23. maja na stadionu „Čair“ u Nišu, a drugi finalista biće poznat nakon meča Radnički – Partizan.