Đoković odradio duplu smenu, baš uspešan dan u “kancelariji“

Novak Đoković – Filip Kolšrajber 2:0
(6:3, 6:0)

I drugu polovinu posla, ovog četvrtka, na Mastersu u Rimu, Novak Đoković je uspešno okončao. Kao i protiv Denisa Šapovalova, sa 2:0 u setovima pobedio je Filipa Kolšrajbera, po setovima 6:3, 6:0 za samo 63 minuta igre.

Nemac i najbolji teniser sveta odigrali su već treći međusobni duel ove sezone i to u kratkom vremenskom roku. Na Mastersu u Indijan Velsu je slavio iskusni Nemac, ali se Đoković revanširao u Monte Karlu, pre tačno mesec dana, kada je 16. aprila slavio u tri seta.

Đoković je prvi set rešio na samom početku odigravši tri perfektna gema, dva na svoj i jedan na servis rivala. Posle početnog nesnalaženja, Nemac je došao do svoje prepoznatljive igre i srpski teniser nije uspevao da dođe do brejk prilika. Ipak, Novak je bio siguran u svojim servis gemovima, ne dozvolivši Kolšrajberu ni najmanju šansu za povratak u set.

U poslednjem, devetom, gemu prvog seta, Đoković je imao 40:15, ali nije realizovao nijednu od dve vezane set lopte, pa je morao da odigra još dva poena. Prvo je Nemac izbacio bekhend u aut, a onda i forhend iza osnovne linije. Sve ovo trajalo je 45 minuta.
Gubitak prvog seta potpuno je izbacio Kolšrajbera iz koloseka, ali je tome doprinela sigurna igra Srbina. Đokoviću su funkcionisali svi udarci, i očas posla stekao je dva brejka prednosti u drugom setu. Poslednju priliku da se vrati u set, ali i u meč, Kolšrajber je propustio u četvrtom gemu na Novakov servis, imao je tri brejk šanse, dve vezane, ali nije uspeo da vrati jedan brejk.

Bilo je jasno da će najbolji teniser sveta uskoro moći na zaslužen odmor, posle napornog dana, u kome je slavio dve pobede i obezbedio plasman u četvrtfinale turnira u glavnom gradu Italije. Nije dozvolio Kolšrajberu ni gem u drugom setu, čime je poslao zastrašujuću poruku svom narednom rivalu, a to je njegov veliki prijatelj, Argentinac Huan Martin del Potro, koji je u osmini finala izbacio Norvežanina Ruda.