Partizan srušio Megu kapitenu u čast

Mega Bemax – Partizan 81:90
(19:23, 17:25, 20:15, 25:27)

Košarkaši Partizana nastavili su pobednički niz u Super ligi Srbije.

Izabranici Andree Trinkijerija nadigrali su Megu Bemax u okviru šeste runde grupe B, u utakmici koju je obeležio redak jubilej kapitena Novice Veličkovića.

Partizan je od starta nametnuo dobar ritam i poveo sa 12:5 i potom 17:10. Mega je uspela da se vrati sa šest uzastopnih peona, ali je Markus Pejdž sa dve trojke održao prednost gostiju.

Pejdž je nastavio da rešeta koš domaćih i u drugoj četvrtini, gde je Partizan konstantno imao između šest i devet poena prednosti: Mega se u samom finišu prvog poluvremena spustila na -3, ali je ulogu protagoniste preuzeo Novica Veličković i Partizan je novom serijom, koja je završena dalekometnom trojkom Ognjena Jaramaza sa 12 poena prednosti otišao na odmor.

Crno-beli su igrali brzo u tranziciji i nizali poene i u trećoj četvrtini, pa je delovalo da Mega nema šanse da se vrati u igru. Ipak, domaći su uspeli da sjajnom igrom u finišu treće deonice uspeli da vrate deficit na jednocifren broj peona (56:63).

Međutim, Vanja Marinković je sa tri trojke u prva tri minuta posledmnjeg perioda igre zapečatio sudbinu gostiju. Ponovo su se razgoropadili crno-beli i došli do nove pobede. Mega je do kraja uspela da ublaži poraz, ali nije ozbiljnije pripretila Partizanu.

U Partizanu su se istakli Vanja Marinković 17 poena, Ognjen Jaramaz sa 14, Markus Pejdž sa 13 i Novica Veličković sa 12 poena. U ekipi Mege dominirao je Goga Bitadze sa 26 poena, 15 skokova i četiri blokade.