Nemilosrdni „građani“ u istoriji engleskog fudbala, izjednačen rekord od pre 116 godina [VIDEO]

Mančester Siti - Votford 6:0

Mančester Siti – Votford 6:0 (2:0)
D. Silva 26′, Sterling 38′, 81′, 87′, De Brujne 61′, Gabrijel Žezuš 68′

Fudbaleri Mančester Sitija ušli su u istoriju engleskog fudbala.

Nijednom engleskom klubu ranije nije pošlo za rukom da osvoji sa tri domaća trofeja, a „građanima“ je to pošlo za rukom pošto su nakon titule šampiona i Liga Kupa danas osvojili i FA Kup.

Šampion je bio ubedljiv protiv Votforda, kome je ovo bilo prvo pojavljivanje u finalu FA Kupa nakon 1984. godine kada su takođe ostali bez trofeja. Pitanje je da li bi ishod bio drugačiji da je Pereira u 11. minutu realizovao sjajnu priliku za Votford, ali je Ederson bio na visini zadatka.

Sve je krenulo loše po Votford u 26. minutu kada je David Silva postigao svoj prvi gol još od decembra meseca, a do kraja prvog dela igre Sterling je duplirao prednost. Do 70. minuta već je bilo 4:0, golovima De Brujnea i Žezuša, da bi Sterling u samom finišu sa još dva gola izjednačio najubedljiviju pobedu u istoriji ovog takmičenja.

„Građani“ su vlasnici rekorda sa Berijem koji je istim rezultatom savladao Derbi Kaunti 1903. godine.