Osveta ne mora biti hladna, da bi bila slatka, Nadal u finalu!

Rafael Nadal

Rafael Nadal – Stefanos Cicipas 2:0 (6:3, 6:4)

Poznat je prvi finalista Mastersa u Rimu.

Branilac titule na turniru u „večnom gradu“, Španac Rafael Nadal, igraće u finalu petog Mastersa u sezoni. On je u polufinalu pobedio Grka Stefanosa Cicipasa i tako se „osvetio“ za prošlonedeljni poraz u polufinalu Madrida. Pre tačno sedam dana Cicipas je pobedio Nadala u njegovom Madridu, ali je drugi teniser sveta danas bio neprikosnoven i slavio je u dva seta 6:3, 6:4 posle sat i 43 minuta igre.

Početak meča bio je odličan, nije Grk igrao loše, ali je Nadal bio neprobojan. Posle tri duga gema na semaforu je pisalo 3:0. Nije Cicipas više dozvolio brejk prilike, ali nije ni ugrozio servis rivala, pa je Španac dobio prvi set sa 6:3 za 49 minuta.

Sličan scenario viđen je i u drugom setu. „Bik sa Majorke“ je došao do brejka u ranoj fazi, u trećem gemu iskoristivši tek treću brejk loptu. Do kraja nije dozvolio Ciciapsu da mu ugrozi servis, a sam je imao nekoliko prilika da meč reši i ranije. Ipak, nije ni bilo potrebno, pošto je jedan brejk, i u ovom delu igre, bio sasvim dovoljan za finale i pokušaj da stigne do 34. Masters titule.

Protivnik Rafaela Nadala u finalu Rima biće bolji iz meča Novak Đoković – Dijego Švarcman.