Roma i Đenova u problemu, svako u svojoj borbi [VIDEO]

Serija A

Odigrane su prve tri utakmice 37. kola italijanske Serije A.

Roma je odigrala bez golova na gostovanju protiv Sasuola i po svemu sudeći ostaće bez plasmana u Ligu šampiona naredne sezone. Vučica, za koju je svih 90 minuta igrao Aleksandar Kolarov, je imala prilku da se izjednači sa četvrtoplasiranom Atalantom pred poslednje kolo, a ekipu iz Bergama u nedelju čeka težak duel u Torinu protiv Juventusa.

Đenova je osvojila samo bod protiv Kaljarija na Marasij, mada je i do tog jednog došl au finišu, i rizikuje da je Empoli u nedelju gurne u opasnu zoonu. Gol za ekipu sa Sardinije postigao je Leonardo Pavoleti u 40. Minutu, a izjednačenje domaćima doneo je Domeniko Krišito sa bele tačke u 89. minutu. Ivan Radovanović igrao je ceo meč za domaće, dok Darko Lazović nije bio u protokolu.

Udineze je pobedom protiv SPAL-a došao nadomak opstanka. Zebre su vodile 3:0 pogocima Samira u petom i Stefana Okake(35. i 39. minut). SPAL je u nastavku ublažio poraz preko Andree Petanje i Matije Valotija.

Udineze – SPAL 3:2 (3:0)
Đenova – Kaljari 1:1 (0:1)
Sasuolo – Roma 0:0