Sve jasno u zemlji svetskih prvaka, još da vidimo ko će u rang niže [VIDEO]

Liga 1

Odigrano je kompletno 37. kolo francuske Lige 1.

Posle večerašnjih utakmica rešene su skoro sve dileme, a ostalo je još nejasno koja će ekipa direktno u Ligu 2, a koja će opstanak imati priliku da izbori u baražu.

Novi, stari šampion, ekipa Pari Sen Žermena, ubedljivo je slavila na oproštaju od navijača protiv Dižona sa 4:0, a nova dva gola postigao je prvi strelac lige, Kilijan Mbape, čime je stigao do 32 gola u sezoni, kolo pre kraja. Strelci su bili još Kavani i Di Marija.

Drugo mesto pripašće najprijatnijem iznenađenju sezone, timu Lila, koji je tako izborio ulazak u grušpnu fazu Lige šampiona. “Severnjaci“ su bili ubedljivi i večeras, sa 5:0 pobedili su Anže, uz još dva gola Pepea, drugog golgetera lige. U kvalifikacije za Ligu šampiona će Lion. “Lavovi“ nisu imali težak posao protiv Kaena, mada su sva četiri gola postigli u drugom poluvremenu. Krivica je do Dembelea koji je promašio penal u 30. minutu. Dva gola postigao je Depaj, a po jedan Dembele i Korne. Plasman u Ligu Evrope izborio je Sent Etjen i biće to povratak u Evropu nekadašnjeg velikana francuskog, ali i svetskog fudbala.

Najzad je opstanak izborio Monako. “Kneževi“ su slavili protiv Amijena 2:0, golovima Falkaa i Golovina. Veliku borbu za opstanak vodiće Dižon sa 31, Kaen sa 33 i Amijen sa 35 bodova, pošto je Gengan već ispao. U poslednjem kolu sve tri ekipe igraju kao domaćini. Amijen dočekuje Gengan, pa je u najboljoj poziciji, dok Dižon čeka Tuluz, a Kaen ekipu Bordoa.

Bordo – Rems 0:1 (0:1)
Gengan – Nim 2:2 (2:0)
Lil – Anže 5:0 (2:0)
Lion – Kaen 4:0 (0:0)
Monako – Amijen 2:0 (1:0)
Monpelje – Nant 1:1 (0:1)
PSŽ – Dižon 4:0 (3:0)
Sent Etjen – Nica 3:0 (1:0)