Filip Čović, Crvena zvezda - OKK Beograd 82:50

Crvena zvezda – Zlatibor 83:57 (25:16, 19:19, 26:12, 13:10)

Košarkaši Crvene zvezde nastavili su pobednički niz u Superligi Srbije.

Crveno-beli su u 7. kolu u dvorani u Železniku savladali Zlatibor, ali je trener Milan Tomić uprkos ubedljivoj pobedi u nekim trenucima bio veoma nezadovoljan pojedinim segmentima igre njegovog tima.

Zlatibor se u većem delu prvog poluvremena predstavio kao tvrd orah, odolevao je sve do 18. minuta i rezultata 36:35 za crveno-bele. Ipak, do kraja prvog dela igre Zvezda je uspela da stekne 9 poena prednosti (44:35).

U nastavku je na parketu postojao samo jedan tim, prednost crveno-belih rasla je iz minuta u minut do maksimalnih +28 u četvrtoj četvrtini. Inače, sa ovog meča ostaće upamćen i detalj kada je trener Tomić nakon kratke rasprave u svlačionicu poslao Marka Kešelja koji je na ovoj utakmici bio kapiten.

U ekipi Crvene zvezde najefikasniji je bio Filip Čović sa 16 poena, Dobrić je ubacio 12, a Kej Si Rivers 11 poena. U redoima gostiju bolji od ostalih bio je Babović sa 15 poena.